Dzieci ze Żłobka i Przedszkola Mały Europejczyk w Elblągu sadziły drzewka!

SadziMY – to ogólnopolska akcja sadzenia drzewek, do której dołączył Niepublicznym Żłobek i Przedszkole Mały Europejczyk w Elblągu. Dzięki temu nasz rozległy i wspaniałe wyposażony plac zabaw wzbogaci się o młode drzewka, które kiedyś staną się dużymi i rozłożystymi drzewami dając cień i wzbogacając nasze środowisko przyrodnicze.

To już kolejna edycja ogólnopolskiej akcji SadziMY, zainicjowanej przez Prezydenta RP, Andrzeja Dudę. W tym dniu nasze dzieciaczki z przedszkola w Elblągu, zaopatrzone w młode drzewka z Nadleśnictwa Elbląg, posadziły rośliny w specjalni przygotowanych miejscach na terenie naszego rozległego i doskonale wyposażonego placu zabaw.

Ta ogólnopolska akcja doskonale wpisuje się w nasz edukacyjny trend dotyczący ekologii. Uczymy dzieci w Niepublicznym Żłobku i Przedszkolu Mały Europejczyk w Elblągu potrzeby troski i dbałości o nasze środowisko naturalne, wpajamy im ekologiczne nawyki i uczulamy na potrzeby żyjących razem z nami oraz w naturalnym środowisku zwierząt.

Stąd całkiem niedawno dzieci z tego przedszkola w Elblągu brały również udział w akcji „Sprzątanie Świata”. Ekologia zresztą bardzo często przewija się także w naszych szerokich zajęciach edukacyjnych dla dzieciaczków.

Przy okazji akcji sadzenia drzew, nasze dzieci poznały również jak ważne dla nas i dla naszego środowiska są właśnie te rośliny. Dają nam tlen, chronią przed upałem, pomagają obniżyć temperaturę w miastach. Zapewniają schronienie dla ptaków i innych zwierząt. Są niezwykle ważne dla istnienia życia na naszej planecie.

O tym już dzieci z naszego niepublicznego przedszkola w Elblągu doskonale wiedzą.

Sadzenie drzewek świetnie również wpisało się w bieżące zajęcia edukacyjne w naszym przedszkolu w Elblągu, które dotyczą właśnie życia w lesie. Dzieci uczyły się o tym, jakie zwierzątka żyją w lasach, czym się pożywiają, a nawet same – z pomocą rodziców oczywiście – przebrały się za leśne zwierzątka.

Przypomnijmy, że już po raz trzeci we wszystkich nadleśnictwach odbyła się akcja #SadziMY. Tak jak w poprzednim roku leśnicy rozdawali chętnym sadzonki. Inicjatorem ogólnopolskiej akcji jest prezydent Andrzej Duda, który wraz z małżonką Agatą Kornhauser-Dudą, sadził młode drzewka w Lesie Wolborskim w łódzkim Nadleśnictwie Piotrków.

Kolejna wspaniała przygoda przedszkolaków z Małego Europejczyka w Elblągu!

Uczymy się i poznajemy życie „na żywo” w Żłobku i Przedszkolu Mały Europejczyk w Elblągu – możemy wszystko zobaczyć na własne oczy, dotknąć, posmakować, dowiedzieć się na miejscu. Wychodzimy poza sale i plac zabaw przedszkola, aby nasze dzieci na własne oczy mogły doświadczyć tego, co w życiu jest ważne i istotne.

Przedszkole to nie tylko budynek, plac zabaw i sale. Przedszkole to dla naszych dzieciaczków prawdziwe, wspaniałe przygody oraz poznawanie otaczającego nas świata.

Więcej zdjęć i filmy na naszej stronie na facebooku: https://www.facebook.com/malyeuropejczykelblag/

Chcesz zapisać swoje dziecko do klasy zerowej, przedszkola lub żłobka w Niepublicznym Żłobku i Przedszkolu Mały Europejczyk w Elblągu?

Możesz to zrobić poprzez naszą stronę internetową: Rekrutacja  lub dzwoniąc na numer: 515 406 883.

Skontaktuj się również z nami w sprawie dnia adaptacyjnego – poznasz nasze przedszkole i zdecydujecie, czy chcecie wziąć udział w najlepszej przygodzie jaką możecie podarować swojemu dziecku.

0 komentarzy

Napisz komentarz

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Don't have account. Register

Lost Password

Register