Dziki pojawiły się na terenie Elbląga

Nietypową, jak na Elbląg interwencję, podjął eko-patrol straży miejskiej – mieszkańcy ul. Stawidłowej zgłosili obecność dzika na terenie ośrodka “Fala”.

Młody dzik dostał się na teren ośrodka wpław, przez zbiornik wodny, następnie próbował szukać schronienia u mieszkańców na ul. Stawidłowej. Jednak tam najwyraźniej mu się nie spodobało i udał się na ul. Freta. Nie odpowiadał mu jednak tłum gapiów, który nadmiernie go stresował. Próbował więc schować się w otwartym ogródku.

Strażnicy zablokowali mu przejście, lecz siatka od ogrodzenia nie stanowiła większej przeszkody i dzik przemieścił się pod placówkę Straży Granicznej. Lekarz Weterynarii podjął decyzję o zapewnieniu bezpieczeństwa dzikowi w drodze do jego naturalnego środowiska. Strażnicy eskortowali dzika do miejsca, gdzie bezpiecznie mógł się oddalić.

W związku z coraz to częstszymi odwiedzinami naszych leśnych przyjaciół w mieście bardzo prosimy, żeby w takich przypadkach trzymać się od zwierzęcia jak najdalej i możliwie jak najszybciej przekazać informację do służb bezpieczeństwa i porządku publicznego.

Straż Miejska Elbląg

0 komentarzy

Napisz komentarz

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Don't have account. Register

Lost Password

Register