Dziura…w poprzek drogi. Radny interweniuje

Mieszkańcy ulicy Kilińskiego zwrócili się do radnego Pawła Kowszyńskiego z prośbą o interwencję w sprawie stanu ulicy na której mieszkają. Na wysokości budynku nr 1 znajduje się znacznych rozmiarów ubytek w jezdni – w poprzek ulicy Kilińskiego na całej jej szerokości.

Ubytek ten znajduje się dokładnie w miejscu łączenia dwóch warstw bitumicznych i jest związany z budowa „wiaduktu 100-lecia Odzyskania Niepodległości” oraz dróg dojazdowych.

Jak wskazuje radny, w trakcie przebudowy wyjazdu z ulicy Kilińskiego w ulicę Lotniczą, wykonawca nie dokonał precyzyjnego łączenia nowej nawierzchni bitumicznej z wcześniej istniejącą, pozostawiając wyżej opisany ubytek w jezdni.

– Stan ten stanowi zagrożenie nie tylko dla ruchu pojazdów ale także rowerzystów. Mieszkańcy zwracają uwagę, że ubytek w nawierzchni drogi przebiega przez całą jej szerokość i nie ma możliwości jego ominięcia. Zdaję sobie sprawę, że po okresie zimowym w wielu miejscach występują ubytki w drogach, jednak ten konkretny przypadek raczej nie jest związany z warunkami atmosferycznymi, a raczej z zakończoną inwestycją. Bez wątpienia, ze względu na bezpieczeństwo, konieczna jest naprawa tego niedopatrzenia w nawierzchni ulicy, która stanowi jedną z ważniejszych dróg dojazdowych na dzielnicy Zatorze do „wiaduktu 100-lecia Odzyskania Niepodległości” – pisze do władz miasta radny Kowszyński.

0 komentarzy

Napisz komentarz

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Don't have account. Register

Lost Password

Register