Dziwna biała chmura na niebie. Co to mogło być?

Wiele osób w Polsce zaobserwowało w nocy dziwny, biały obłok na niebie. Sprawą zainteresował się portal meteoelblag.pl. Czym było to nietypowe zjawisko? Jest pewna teoria, jednak nie jest tak oczywista.

Coraz więcej mieszkańców Polski przesyłało informacje i zdjęcia o podejrzanie dziwnie świecącej chmurze która była widoczna po godzinie 4:00 nad wschodnim horyzontem nieba.

Zjawisko udostępniają mieszkańcy Polski, Rumunii, Austrii oraz Niemiec.

26170847_1782741038436576_2052312931136903668_o

–  Nie ma wątpliwości, że “świecąca” chmura która pojawiła się ok. 4:00 nad ranem nad wschodnim horyzontem (obserwowana w sporej części Europy) była gazami wylotowymi rakiety na bardzo dużej wysokości, które zostały oświetlone przez promienie Słońca (u nas jeszcze pod horyzontem ale na wysokości kilkuset kilometrów doskonale widocznym) – czytamy na profilu facebookowym „Z głową w gwiazdach”.

Po gwiazdach w tle można odczytać, że chmura była widoczna dokładni nad wschodnim horyzontem. Kierunek z grubsza mógłby wskazywać na kosmodrom Bajkonur ale odległość do Kazachstanu w zasadzie wyklucza możliwość obserwacji czegoś takiego. Poza tym ostatnia rakieta startowała z Kazachstanu dwa dni temu – to za krótko aby przygotować stanowisko do kolejnego startu.

– Prawdopodobnie obserwowaliśmy test rosyjskiej rakiety balistycznej. To kolejny tego typu test przeprowadzony przez Rosjan w ciągu ostatnich miesięcy – pisze na swoim fanpagu Karol Wójcicki z Centrum Nauk Kopernik.

Źródło: meteoelblag.pl

 

1 komentarz

  • zbychu Reply

    26 grudnia 2017 at 17:53

    To po prostu była dziwna biała kula.

Napisz komentarz

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Don't have account. Register

Lost Password

Register