Elbląg wielkiego napisu mieć nie będzie. W innych miastach takie się stawia

Może to być z pewnością pewna forma promocji miasta, a także powód do dumy dla elblążan. Chodzi o wielki napis z nazwą naszego miasta. Taki projekt promuje obecnie radny Robert Turlej. Wniosek złożony do budżetu obywatelskiego jednak przepadł w glosowaniu.

Taki wielki napis powstał w Gdańsku. 10 listopada br. został odsłonięty i niewątpliwie stanowi sporą atrakcję turystyczną miasta. Podobny projekt, w formie wniosku, złożono do budżetu obywatelskiego w Elblągu. Miał stanąć przy rzece Elbląg. Jednakże pomysł nie uzyskał odpowiedniej ilości głosów elblążan.

– Mówiłem o tym kilka miesięcy temu, złożyłem też wniosek do Budżetu Obywatelskiego na postawienie napisu ELBLĄG po drugiej stronie rzeki Elbląg. Niestety projekt nie wygrał w głosowaniu a szkoda bo z pewnością byłby atrakcją wśród turystów odwiedzających nasze miasto – pisał na facebooku radny Robert Turlej. – Będzie to doskonała promocja dla miasta. Przykładem może być „I Love Gdansk”  stojący przy wejściu do parku oliwskiego w Gdańsku, na tle którego wielu gdańszczan i gości parku robiło sobie zdjęcia, następnie umieszczając je w Internecie.

 Radny wskazuje również na Łódź, która zbudowała podświetlany napis z nazwą miasta.

– Podświetlane napisy zwłaszcza przed świętami budują klimat … nasze miasto stać na to, wystarczą tylko chęci – dodaje radny.

 

0 komentarzy

Napisz komentarz

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Don't have account. Register

Lost Password

Register