Elbląg „wysyła” list do przyszłości

Przygotowując się do środowego odsłonięcia ronda ZAMECH, w Urzędzie Miejskim Witold Wróblewski prezydent Elbląga, Antoni Czyżyk przewodniczący Rady Miejskiej oraz Daniel Lewandowski kierownik Biura Konstrukcyjnego GE Power podpisali „List do przyszłości”. Okolicznościowy dokument trafi następnie do specjalnej tuby i umieszczony zostanie na rondzie pod odlewem z wizerunkiem firmy ZAMECH.

Poza listem w tubie znajdzie się także – uchwała Rady Miejskiej z kwietnia 2019 roku dotycząca przyjęcia nazwy „rondo ZAMECH”, podpisy elblążan pod inicjatywą dotyczącą nadania nazwy rondu oraz historia ZAMECH-u.

– Cieszę się, że za chwilę sfinalizujemy ten pomysł. W Elblągu nie ma praktycznie rodziny, w której ktoś nie pracowałby w tym zakładzie. To piękna inicjatywa – mówił Witold Wróblewski tuż po złożeniu podpisu.

– Dziękuję za współpracę z samorządem, która umożliwiła przyjęcie takiej nazwy. Zamech to był i pozostał do dziś największy elbląski zakład. Szacujemy, że przewinęło się przez niego ok. 50 tys ludzi, a w szczytowym momencie miał około 8,5 tysiąca pracowników – dodał Daniel Lewandowski kierownik Biura Konstrukcyjnego GE Power.

0 komentarzy

Napisz komentarz

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Don't have account. Register

Lost Password

Register