Elbląscy policjanci skontrolowali 1600 kierowców. Takiego odkrycia się nie spodziewali

„Trzeźwy poranek” to nazwa działań policjantów z ruchu drogowego, które mają na celu kontrole kierujących pod kątem alkoholu i narkotyków. W miniony weekend elbląscy mundurowi skontrolowali ponad 1 600 kierowców.

Dziewięciu z nich kierowało „na podwójnym gazie”. W porannych działaniach niechlubnym rekordzistą okazał się 20-latek, który został zatrzymany pod Pasłękiem. Miał blisko 2 promile alkoholu w organizmie i sądowy zakaz prowadzenia samochodów do końca życia.
W miniony weekend policjanci z ruchu drogowego prowadzili działania pod nazwą „Trzeźwy poranek”. Od piątku do niedzieli (od godziny 6.00 do 9.00), kontrolowali kierowców na drogach Elbląga i powiatu elbląskiego. Kontrole miały na celu eliminowanie z ruchu kierowców, którzy jeżdżą po alkoholu i narkotykach.

– Skontrolowano 1 621 kierowców. Policjanci nałożyli 158 mandatów i ujawnili czterech kierowców bez uprawnień. Wśród wszystkich kierujących poddanych badaniu było 9, którzy jechali „na podwójnym gazie”. Był też niechlubny rekordzista, który miał 1,9 promila alkoholu w organizmie. 20-letni kierowca daewoo został zatrzymany w niedzielę na drodze gminnej pod Pasłękiem. Jak się okazało miał dożywotni zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych (za jazdę po alkoholu) wydany przez Sąd Rejonowy w Elblągu . Grozi mu do 5 lat pozbawienia wolności – mówi Jakub Sawicki z zespołu prasowego KMP Elbląg.

Kolejne działania wkrótce.

 

0 komentarzy

Napisz komentarz

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Don't have account. Register

Lost Password

Register