Elbląscy uczniowie pracują w gdańskim Porcie Lotniczym

W Zespole Szkół Gospodarczych dobiegają końca zaplanowane na ten rok szkolny innowacyjne zajęcia rozwijające zainteresowania zawodowe w ramach programu Pracownik Obsługi Lotniskowej, prowadzone przez szkołę z firmą Welcome Airport Services i Portem Lotniczym w Gdańsku.

Za nimi dziewięć miesięcy intensywnych spotkań z pracownikami firmy. Osiemnastoosobowa grupa uczniów Zespołu Szkół Gospodarczych kształcących się na kierunku technik eksploatacji portów i terminali przeszła cykl szkoleń pod okiem pracowników lotniska

Tematyka, z którą musieli się zmierzyć uczniowie elbląskiej szkoły, była bardzo szeroka. Od specyfikacji usług handlingowych, po wyważanie samolotów, obsługę pasażerską, czy przewoź towarów niebezpiecznych.

Grupa uczniów odbywa właśnie miesięczne praktyki w Porcie Lotniczym w Gdańsku, gdzie nabyte wcześniej umiejętności może zweryfikować w codziennej pracy. Firma Welcome Airport Services przyznała uczniom stypendia.

Celem pilotażowego programu było poszerzenie wiedzy naszych uczniów oraz wyposażenie ich w kierunkowe umiejętności praktyczne, które nabyli w trakcie zajęć praktycznych.

Opiekun projektu

Aleksandra Lewandowska

 

0 komentarzy

Napisz komentarz

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Don't have account. Register

Lost Password

Register