Elblążanie odnoszą hulajnogi elektryczne do Komendy Policji

„Przyniosłem hulajnogę na policję, bo ktoś ją zostawił na chodniku. Stałem czekałem i nikt nie przychodził więc przyniosłem ją tu może ktoś się zgłosi.” Policjanci z Elbląga odnotowali kilka takich podobnych do siebie zdarzeń. Osoba albo dzwoni na numer alarmowy informując o znalezionej hulajnodze elektrycznej albo przynosi ją bezpośrednio do komendy.

Sytuacje, które miały miejsce w Elblągu dotyczyły najczęściej hulajnóg elektrycznych należących do działającej wypożyczalni tego rodzaju sprzętu. Mieszkaniec widząc pozostawiony pojazd postanawiał zainteresować się jego losem i dzwonił na Policję. Oznakowane hulajnogi elektryczne zbierają natomiast pracownicy wypożyczalni tego sprzętu.

Ponadto należy pamiętać, że zgodnie z ustawą o rzeczach znalezionych: „Kto znalazł rzecz i nie zna osoby uprawnionej do jej odbioru lub nie zna jej miejsca pobytu, niezwłocznie zawiadamia o znalezieniu rzeczy starostę właściwego ze względu na miejsce zamieszkania znalazcy lub miejsce znalezienia rzeczy (właściwy starosta).” Dlatego też w Urzędzie Miejskim w Elblągu działa biuro rzeczy znalezionych, gdzie należy przynieść znalezioną wartościową rzecz (no może oprócz oznakowanych elektrycznych hulajnóg z wypożyczalni). Do komendy Policji należy natomiast przynieść znalezione dokumenty: dowód osobisty lub paszport. To precyzuje również wspomniana ustawa.

„Kto znalazł rzecz, której posiadanie wymaga pozwolenia, w szczególności broń, amunicję, materiały wybuchowe albo dowód osobisty lub paszport, niezwłocznie oddaje rzecz najbliższej jednostce organizacyjnej Policji, a jeżeli oddanie rzeczy wiązałoby się z zagrożeniem życia lub zdrowia – zawiadamia o miejscu, w którym rzecz się znajduje. Jednostka organizacyjna Policji niezwłocznie zawiadamia właściwego starostę o znalezieniu rzeczy oraz znalazcy.

Należy więc pamiętać że do Komendy Miejskiej Policji w Elblągu nie przynosimy wymienionych niebezpiecznych rzeczy np. materiałów wybuchowych czy też znalezionych niewybuchów z czasów II Wojny Światowej – zachowując środki ostrożności w tym oznakowując miejsce, powiadamiamy Policję o takim znalezisku.

kom. Krzysztof Nowacki oficer prasowy KMP w Elblągu

0 komentarzy

Napisz komentarz

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Don't have account. Register

Lost Password

Register