Elblążanie w marcu zgłosili policji 463 interwencje. 50 dotyczyło nieprawidłowego parkowania

Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa to narzędzie, przy pomocy którego można zwrócić uwagę na problem… również ten drogowy. Do policjantów weryfikujących zgłoszenia trafiły tylko w marcu 2018 roku 463 informacje. Wiosna to również czas na weryfikację informacji o infrastrukturze drogowej.

W Elblągu najwięcej zgłoszeń z działu ruch drogowy w Krajowej Mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa dotyczy nieprawidłowego parkowania jest to około 50 takich informacji miesięcznie.

Pozostałe dotyczą przekroczeń dozwolonej prędkości oraz nieprawidłowej infrastruktury drogowej.

– Te ostatnie z okresem wiosennym pojawiają się coraz częściej – mówi st. asp. Wiktor Kaczmarek z Wydziału Ruchu Drogowego KMP w Elblągu. –  Występują jeszcze pozimowe ubytki w nawierzchni dróg co również jest często zgłaszane. Wszystkie takie sygnały przekazujemy do zarządcy drogi z dokładną informacją o lokalizacji nieprawidłowości.

Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa może więc być skutecznym narzędziem do zgłaszania nieprawidłowości. Każdy sygnał od mieszkańców zostaje zweryfikowany przez policjantów. Warto więc korzystać z mapy i mieć wpływ na kształtowanie bezpieczeństwa.

0 komentarzy

Napisz komentarz

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Don't have account. Register

Lost Password

Register