Elblążanin wicemistrzem Polski w judo!

W sobotę (1 czerwca) w Pile rozpoczęła się, się XXIV Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży w judo. Do rywalizacji w Mistrzostwach stanęło około 250 zawodników i zawodniczek z 16 województw. Klub UKS Tomita reprezentowało dwóch zawodników wychowanków trenera Zbigniewa Wołoszyna.

Kacper Wojciechowski, który walczył najlepiej z zarodników województwa warmińsko- mazurskiego. Kacper wygrał trzy z czerech walk, dwa przez ippon oraz jedno przez wazari i zdobył srebrny medal i tytuł wicemistrza Polski w kategorii Juniora Młodszego w judo.

Dominik Filipowicz, który walczył w kategorii do 73 kg stoczył dwie dobre walki, w których musiał uznać wyższość przeciwników i ostatecznie uplasował się na IX miejscu.

Z województwa warmińsko-mazurskiego startowali również: Jakub Jabłoński, Patryk Bieńkowski, Nada Alwaqedi (MKS Truso Elbląg), Rafał Bieńkowski (Olimpii judo Elbląg), Michał Jędrzejczyk (PKS Gwardia Szczytno), Bartosz Przybyłowicz, Agata Kosińska (TS Gwardia Olsztyn).