Zaloguj się | Rejestracja

Piątek, 26 maja 2017

imieniny: Filipa, Pauliny, Eweliny

Pilne!
  • Najtańsze teksty sponsorowane w gazecie elblag24.pl. Zadzwoń już TERAZ! Tel: 668-869-872
29.07.2012 04:45 | Wiesław - Głos Ludu | 10 komentarzy

Elbląg: Psiaki - śpią na jezdni, przy krawężniku

W ostatnich kilku dniach zauważyłem na ulicy Czerniakowskiej i Zagonowej w Elblągu dwa psy. Jeden duży, drugi mały ale oba śpią wtulone w krawężnik zamiast do swojego ulubionego kojca lub pana...

Zdjęcia: Wiesław - elblag24
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas.

Jeden z psów jest mały, czarny i na pierwszy rzut oka nie jest młody. Zazwyczaj w dzień na ulicy Czerniakowskiej, pies leży na wąskiej jezdni przy krawężniku. Nie ważne czy pada deszcz, jest upał i skwar czy też ogromny mróz - psiak wtula się w krawężnik i leży bardzo często na ulicy. Czasem wchodzi do klatek schodowych bądź przez okna do piwnic.

Jezdnia ta, jak wspomniałem jest wąska i wygląda jak szwajcarski ser - czyli dziura na dziurze. Kierowcy aut przejeżdżając przez Czerniakowską mają problem aby spokojnie się wyminąć, do tego omijają wyboje i może ktoś na tego psiaka najechać. Próbowałem rozmawiać z mieszkańcami bloków przy których psiaka zazwyczaj widzę ale nikt nie potrafił wskazać mi właściciela tego czworonoga. Wydaje mi się jednak, że pies mieszka w jednym z bloków.

Widząc to biedne stworzenie mam nieodparte wrażenie, że komuś stał się niepotrzebny albo wyrzucany jest z domu gdy właściciele idą do pracy. Pies potrafi nie oddalać się z miejsca przez kilka godzin - niezależnie od pogody, a najczęściej go widzę przy blokach nr 23, 27, 16, i 18.

Ostatnio w tym samym miejscu pojawił się też śliczny, mały czarno-biały kotek, który tuła się gdzie popadnie i wybiega na ulicę wprost pod nadjeżdżające auta. Nocami przemyka pomiędzy blokami i piwnicami. Jest najprawdopodobniej niczyj.

Kolejny psiak sypia na ulicy Zagonowej

Podobna sytuacja ma miejsce na ulicy Zagonowej. Tu przed blokiem, na ulicy i przy krawężniku od kilku nocy śpi większy pies. Widziałem, że ktoś go dokarmia. Dziś sam dałem mu coś do jedzenia i wodę. Wcześniej tego psa nie widziałem na tej ulicy. Być może przychodzi do jakiejś suczki, która ma cieczkę albo komuś uciekł. Niewykluczone też, że został wyrzucony z domu, bo w tej okolicy, szczególnie w nocy wałęsa się wiele bezpańskich psów.

Postanowiłem napisać do elblag24, bo wczoraj dowiedziałem się, że portal już jakiś czas temu ruszył ponownie, co mnie bardzo cieszy. Być może artykuł przeczyta ktoś z OTOZ Animals i przyjrzy się tej okolicy oraz pomoże bezpańskim, albo niechcianym, źle traktowanym psiakom. Chciałbym też uczulić innych czytelników aby gdy widzą zwierzaka, którym nikt się nie interesuje - aby nagłośnili sprawę ale też zadbali o coś do jedzenia, a w tak upalne dni o miskę z wodą. Pies, który godzinami leży na słońcu  bez wody, nie wytrzyma całego dnia, a miska wypełniona wodą z kranu przecież was niewiele kosztuje.

Życie tych zwierzaków zależy od nas, od ludzi. Nie bądźcie obojętni na ich los. Apeluję ale przede wszystkim proszę abyście rozejrzeli się dookoła i sprawdzili czy na Waszej dzielnicy nie ma takich biednych jak na mojej ulicy, czworonogów.

 


 

Od redakcji: Każdy z naszych Czytelników może poinformować na naszych łamach o wszystkim co jest dla niego ważne i istotne bądź o tym czego był świadkiem.

Informacje przesyłane do nas za pośrednictwem specjalnego formularza dostępnego po kliknięciu TUTAJ lub na email: kontakt@elblag24.pl gwarantują naszym Czytelnikom anonimowość i to, że tematem zainteresujemy innych, publikując zdjęcia, filmy i artykuły, które do nas są przesyłane.


Ludzie:

Agnieszka Wierzbicka

Agnieszka Wierzbicka

Szefowa Elbląskiego Schroniska dla Zwierząt z ramienia OTOZ Animals.
TOP FAKTY