Zaloguj się | Rejestracja

Wtorek, 30 maja 2017

imieniny: Feliksa, Ferdynanda, Zdzisława

Pilne!
  • Najtańsze teksty sponsorowane w gazecie elblag24.pl. Zadzwoń już TERAZ! Tel: 668-869-872
22.11.2012 09:32 | UM | 0 komentarzy

Elbląskie szkoły pod międzynarodową banderą "Zielonej Flagi"

- Jest on przyznawany na cały rok szkolny i ma zachęcać do ciągłego doskonalenia i rozwoju inicjatyw ekologicznych. Rozwój szkół biorących udział w programie widać najlepiej przez wzrastającą liczbę certyfikatów Zielonej Flagi - jeszcze sześć lat temu ten najbardziej prestiżowy certyfikat ekologiczny dla szkół zdobyła tylko jedna placówka w Polsce - opowiada Rafał Serafin, Prezes Fundacji Partnerstwo dla Środowiska. – Dziś to 210 tytułów dla polskich placówek. Jego liczba wzrastała równomiernie do zaangażowania szkół i zainteresowania Programem „Szkoły dla Ekorozwoju”.

Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas.

We wtorek 20 listopada w Olsztyńskiej Szkole Wyższej im. Józefa Rusieckiego w Olsztynie spotkały się najbardziej zaangażowane w działania ekologiczne placówki oświatowe z województwa warmińsko-mazurskiego, aby odebrać Zielone Certyfikaty nadane przez Kapitułę Programu Szkoły dla Ekorozwoju. Na konferencję przybyło  około 200 uczestników tj. nauczycieli, przedstawicieli Fundacji Partnerstwa dla Środowiska w Krakowie, Urzędu Marszałkowskiego Województwa Warmińsko-Mazurskiego, Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Olsztynie.
W tym roku, z naszego regionu warmińsko-mazurskiego, aż 82 szkoły i przedszkola zostało wyróżnione certyfikatami.
Certyfikaty nadane zielonych placówkom oświatowym potwierdzają niezwykły wkład i wartość działań szkół i przedszkoli na rzecz zrównoważonego rozwoju. Wśród nich nie mogło zabraknąć Elbląga.

Certyfikat Zielonej Flagi przyznany elbląskim placówkom:
Szkoła Podstawowa nr 18
IV Liceum Ogólnokształcące
Szkoła Podstawowa nr 12
Szkoła Podstawowa nr 16
Ośrodek Szkolno - Wychowawczy nr 2
Szkoła Podstawowa nr 11
Szkoła Podstawowa nr 19
Szkoła Podstawowa nr 4
Gimnazjum nr 4

Certyfikat Lokalnego Centrum Aktywności Ekologicznej otrzymały:
Szkoła Podstawowa nr 14
V Liceum Ogólnokształcące
Przedszkole z Grupami Integracyjnymi nr 15

Ten wieki sukces byłby niemożliwy, gdyby nie zaangażowanie uczniów, ich rodziców, wszystkich pracowników placówek oraz naszych wszystkich eko-partnerów. Serdeczne podziękowania za wszelką pomoc Urzędowi Miasta w Elblągu, WFOŚiGW w Olsztynie, Zakładowi Utylizacji Odpadów w Elblągu, Nadleśnictwu Elbląg, Parkowi Krajobrazowemu Wysoczyzny Elbląskiej, Spółdzielniom Mieszkaniowym, na terenie których mieszczą się nasze palcówki, Olsztyńskiemu i Elbląskiemu Centrum Edukacji Ekologicznej, mediom… Dziękujemy wszystkim, to nasz wspólny sukces.

Elbląska Sieć Zielonych Szkół
TOP FAKTY