Zaloguj się | Rejestracja

Czwartek, 20 lipca 2017

imieniny: Czesława, Hieronima, Eliasza

Pilne!
  • Najtańsze teksty sponsorowane w gazecie elblag24.pl. Zadzwoń już TERAZ! Tel: 668-869-872
31.12.2012 17:44 | Agata Majchrzak | 13 komentarzy

Nakarmiliśmy psy z elbląskiego schroniska

Schronisko w Elblągu w tym roku nie musiało martwić się o prezenty świąteczne dla swoich podopiecznych. Dzięki akcji „Nakarm psa z Tablicą”, w którą zaangażowało się kilkadziesiąt tysięcy internautów z całej Polski, do przytuliska trafiła tona karmy, a część czworonogów wśród „klikających” znalazła nowych właścicieli.

Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas.

Wystarczyło wejść na stronę internetową akcji, wybrać psa i kliknąć. W ten sposób przez dwa tygodnie ponad 50 tys. internautów z całej Polski „karmiło” psy ze schroniska w Elblągu i Słupsku. Akcja cieszyła się tak dużym zainteresowaniem, że na kilka dni przed jej zakończeniem, organizatorzy dołożyli kolejnych 28 psów.

– Chociaż akcję wirtualnego karmienia psów organizujemy już od kilku lat, to i w tym roku internauci nie zawiedli. Ostatecznie w akcji wzięło udział 50 czworonogów z Elbląga, które dzięki 300 tys. kliknięć otrzymały tonę karmy – mówi Przemysław Klemczak z serwisu Tablica.pl. – Mamy nadzieję, że nasza inicjatywa zmobilizowała osoby z innych miast do działania i po dokarmianiu przed ekranem komputera, przyjdzie też czas na realną pomoc bezdomnym zwierzętom, tak potrzebną zwłaszcza w okresie zimowym – dodaje.

Doskonale zdali sobie z tego sprawę mieszkańcy Elbląga, którzy od razu zareagowali na apel o pomoc – nie tylko klikali, ale również przynosili do schronisk koce, zabawki, kojce oraz oferowali wsparcie finansowe. Największym sukcesem akcji jak zwykle okazały się jednak osoby, które postanowiły sprawić zwierzętom wyjątkowy prezent – nowy dom.

- Trudno jest nam oszacować dokładną liczbę psów, które w wyniku akcji znalazły nowego właściciela, jednak w tym czasie kilkanaście czworonogów zostało zaadoptowanych. Większość z nich została wypatrzona w internecie, bo osoby zainteresowane adopcją przychodziły po konkretnego psa – mówi Agnieszka Wierzbicka ze schroniska w Elblągu. – Nigdy wcześniej nie odnotowaliśmy takiego zainteresowania naszą placówką ze strony mieszkańców innych miast. Odebraliśmy dużo telefonów z pytaniami o możliwość pomocy schronisku, były też osoby zainteresowane adopcją na odległość. Mam nadzieje, że zainteresowanie tak szybko nie minie i w dalszym ciągu będziemy mogli liczyć na pomoc miłośników zwierząt  z całej Polski – dodaje.

Akcja „Nakarm psa z Tablicą” została zorganizowana po raz czwarty. W tym czasie internauci nakarmili prawie 350 psów i „wyklikali” blisko 9 ton karmy.

Akcję w Elblągu wspierała gazeta internetowa "elblag24.pl" „Dziennik Elbląski”, „Radio Olsztyn” oraz Ogólnopolskie Towarzystwo Ochrony nad Zwierzętami „Animals”.
TOP FAKTY