Zaloguj się | Rejestracja

Niedziela, 28 maja 2017

imieniny: Augustyna, Jaromira, Wilhelma

Pilne!
  • Najtańsze teksty sponsorowane w gazecie elblag24.pl. Zadzwoń już TERAZ! Tel: 668-869-872
28.02.2013 11:12 | en | 48 komentarzy

Una casa piena di amore e un sorriso... Włoski Wieczór w Domu Dziecka

Jak obiecali tak zrobili. Dzieci z Domu Dziecka w Elblągu kilka dni temu miały okazję spędzić wieczór "po włosku". To pierwsze z wielu spotkań włoskich, w języku gości, w elbląskim Domu Dziecka. Kolacja przygotowana przez Włochów, występy dzieci w języku włoskim i wspólne karaoke - to idealnie spędzony czas.

fot: Maciej/elblag24

Galeria zdjęć:

Materiał wideo:

Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas.

Trudno uwierzyć, że są ludzie, którzy idąc pod prąd, walcząc z przeciwnościami losu w codziennym życiu, mają w sobie tyle chęci i sił aby w wyjątkowo radosnej atmosferze spędzić czas z innymi i dla wszystkich przygotować włoską kolację... To naprawdę robi wrażenie.

Kilka tygodni temu wspominaliśmy o wizycie Włochów w Domu Dziecka na Chrobrego 4. Wiązała się ona wówczas z przekazaniem dużej ilości słodyczy od klubowiczów z Elbląga. Zauważyliśmy, że podczas pierwszego spotkania trudno było im się rozstać z domownikami. I tak zaczęła kiełkować przyjaźń - oby trwała jak najdłużej...

Wtedy, po przekazaniu mieszkańcom Chrobrego 4 czekolad, z ust Włochów padła propozycja aby kolejny raz spotkać się na wspólnej kolacji z wychowankami i personelem tego Domu. Miał to być wieczór włoski - z kolacją ufundowaną i przygotowaną przez Włochów i zakończoną wspólną zabawą dyskotekową.

Non potevamo aspettare! (Nie mogliśmy się doczekać, aż zakończy się Wielki Post aby zorganizować obiecany wieczór włoski w Domu Dziecka - kolację, która miała zakończyć się dyskoteką. Co prawda, dyskoteki nie było ale była wspaniała kolacja, bo ze wspaniałymi, ciąglę uśmiechniętymi domownikami. A poźniej wspólne karaoke, odwiedziny w pokojach i rozmowy do późnego wieczora. - mówią nam Włosi, którzy przygotowali wieczór.

Domownicy również stanęli na wysokości zadania, bo jak po włosku, to po włosku! Mieszkańcy przygotowali specjalny wystrój w kolorach i barwach Włoch. Specjalna dekoracja, rysunki, plakaty, i dla każdego kotylion w barwach włoskich - to wszystko wymagało ogromu pracy, przy okazji której dzieci poznawały kulturę Włoch. Dzięki domownikom i gościom, na ten jeden wieczór wszyscy przenieśliśmy się z Chrobrego 4 w Elblągu, gdzieś do Italii. Dzieci przygotowały nawet występ - piosenki i wierszyki, które zaśpiewały i wyrecytowały w ojczystym języku gości. Widać było ogromne wzruszenie i radość.

Makarony i kurczak przyrządzony typowo dla Włochów, występy, rozmowy o Italii i wspólne karaoke - tak wyglądł pierwszy wieczór włoski w Domu Dziecka. Pierwszy, bo będą to cykliczne spotkania - dobrych przyjaciół - w klimatach włoskich. Domownicy już podczas tego pierwszego wieczoru szybko z gośćmi nawiązali dobry kontakt podczas wspólnego śpiewu w trakcie karaoke, właśnie w języku włoskim, który wielu domownikom przypadł do gustu.

Żebyśmy tak chociaż raz w miesiącu mogli spędzać czas z Panem Marco, Piero, z Panią Kasią to byłoby super. Jeszcze tak się nie bawiliśmy tutaj. Nie śpiewaliśmy w innym języku przez cały wieczór. - mówi nam jedna z mieszkanek. - I nigdy też nie jedliśmy najprawdziwszego z najprawdziwszych makaronów i kurczaków przygotowanych po włosku i przez Włochów. Było pysznie! - dodaje.

Kolejne włoskie spotkanie w Domu Dziecka zapewne po Wielkim Poście. Tym samym zachęcamy środowiska, stowarzyszenia i osoby prywatne innych narodowości aby wyszły z podobną inicjatywą do dzieci i młodzieży z Chrobrego 4. Chętnie na naszych łamach relacjonowalibyśmy spotkania w języku np. niemieckim, francuskim, angielskim czy wielu, wielu innych.

Dyrekcja Socjalizacyjnej Całodobowej Placówki Opiekuńczo-Wychowawczej w Elblągu składa w imieniu dzieci podziękowanie Pani Katarzynie Mierneckiej i Panu Marco Cocchieri za okazaną serdeczność i organizację wspaniałej kolacji dla dzieci.

Serdecznie Dziękujemy Państwu i wszystkim, którzy zaangażowani byli w przygotowanie tego wieczoru... Dziękujemy za okazaną życzliwość, za wspólną zabawę, a przede wszystkim za to, że wywołaliście Państwo uśmiech i radość na twarzach naszych dzieci.

Dyrekcja, Wychowawcy i Pracownicy
Socjalizacyjnej Całodobowej Placówki Opiekuńczo-Wychowawczej w Elblągu
ul. Chrobrego 4

Do zobaczenia wkrótce!

Miejsce wydarzenia:
TOP FAKTY