Zaloguj się | Rejestracja

Wtorek, 30 maja 2017

imieniny: Feliksa, Ferdynanda, Zdzisława

Pilne!
  • Najtańsze teksty sponsorowane w gazecie elblag24.pl. Zadzwoń już TERAZ! Tel: 668-869-872
28.11.2013 07:30 | RK - Głos Ludu | 30 komentarzy

Sypiąca się nowa droga koło Elbląga! Kto za to odpowie?

Chciałbym podzielić się moją oraz innych mieszkańców refleksją, która być może zainteresuje redakcję elblag24, bo sprawa dla nas jest bulwersująca. Chodzi konkretnie o miejscowość Kamiennik Wielki... Chodzi o nową drogę, która może nie przetrwać pierwszej zimy!

foto: RK - Głos Ludu
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas.

Mówiąc dokładniej, chodzi o odcinek drogi, na którym położono nową nawierzchnię asfaltową, gdyż wcześniej była to droga gruntowa. No i pięknie, że gmina zechciała cokolwiek zrobić dla dróg w tej miejscowości, gdyż są one w tragicznym stanie i naprawdę już mało gdzie można tak dramatyczny stan dróg spotkać.

Wracając do tematu nowopołożonej nawierzchni, jest już ona dopuszczona do ruchu, jednak są już także na niej... zapadliny. Jazda po tej drodze nie różni się niczym od podróżowania autem po wcześniejszej w tym miejscu drodze gruntowej.

Sypiąca się droga koło Elbląga

Po opadach deszczu stoją na niej wielkie kałuże, a chyba nie o to chodzi aby nowowybudowana droga od samego początku była pozapadana i marnej, bardzo marnej jakości.

Strach pomyśleć jak będzie wyglądała ta droga po pierwszej zimie...

Naszym zdaniem kolejne pieniądze gminne zostały wydane, na coś co niebawem będzie kompletnie zniszczone, ze względu na złe wykonanie.

Do artykułu załączam zdjęcia tej drogi oraz projekt, na który odbył sie przetarg, w którym to jest wyraźnie zaznaczone że pobocze tej drogi ma być minimum o szerokości 0,5m oraz ma być utwardzone.

Pobocza nie ma w ogóle, także zjeżdzając z asfaltu (np. próbując minąć się z innym samochodzem, gdyż droga jest bardzo wąska), można zjechać prosto do rowu, który oczywiście nie ma żadnego odpływu i po lekkich opdach deszczu wypełnia się po brzegi wodą, która wylewa się na drogę.

Sypiąca się droga koło Elbląga

Inną kwestią jest sposób łatania dziur na wszystkich innych drogach tej miejscowości, czyli zasypywanie ich grysem i odrobiną smoły, które po tygodniu lub dwóch ponownie wymagają uzupełnienia... Szkoda słów...

Owa droga, o której wspominam to droga o oznaczeniu D-5/III, a konkretnie działki: Kamiennik Wielki działki nr 412, 411/1, 436,  czyli droga dojazdowa z Kamiennika Wielkiego do drogi S7 tzw. Berlinki.

Proszę zwrócić uwagę szczególnie na punkt 4.2 w projekcie drogi, który mówi, że pobocza mają być umocnione kruszywem a reszta obsiana trawą, czego oczywiście nie ma!

zobacz projekt drogi.pdf

Obejrzyj więcej zdjęć - kliknij tutaj!

 
TOP FAKTY