Zaloguj się | Rejestracja

Wtorek, 30 maja 2017

imieniny: Feliksa, Ferdynanda, Zdzisława

Pilne!
  • Najtańsze teksty sponsorowane w gazecie elblag24.pl. Zadzwoń już TERAZ! Tel: 668-869-872
29.11.2013 07:30 | MM - Głos Ludu | 10 komentarzy

Most bez nawierzchni i donikąd... nad Kumielą w Elblągu...

Kilka dni temu poruszyłem temat  widocznych uszkodzeń na moście zwodzonym. Temat poruszony przeze mnie okazał się trafny i przykuł uwagę wielu czytelników elblag24. Kolejny mój artykuł również będzie dotyczył mostu, ale nie dlatego, że jestem fanem tych budowli... Most donikąd i skończony choć nie jest wykończony...

fot. MM - Głos Ludu
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas.

Ta sprawa nurtuje mnie od dłuższego czasu, dlatego postanowiłem o niej napisać. Sam w życiu jestem człowiekiem solidnym i rzeczą, która mnie szczególnie drażni jest niedbalstwo, a zwłaszcza te sponsorowane z naszych podatków.

Most donikąd i bez nawierzchni... To się nazywa "super inwestycja". Kliknij aby zobaczyć.

Tym razem chciałbym poruszyć temat mostów na rzece Kumieli w parku Dolinka. Mosty te podobnie jak pamiętliwe wykończenie nadbrzeża były wznoszone przez tą samą ekipę. Stan tych mostów pozostawia wiele do życzenia, a raczej do wykończenia. Dlaczego? Wystarczy spojrzeć na dołączone fotografie.

Czy tą budowlę można nazwać mostem? Most nie posiana nawierzchni. W środku została nasypana ziemia i piasek. Gdy nastają ulewne deszcze nawierzchnia ta zmienia się w gęste błoto. Po tym błocie możemy przejść na drugą stronę ale tak naprawdę nie wiadomo po co? Po przejściu przez most znajdujemy się na podmokłej trawie. Nie ma żadnych alejek, które mogłyby nas gdzieś zaprowadzić...

Most donikąd i bez nawierzchni... To się nazywa "super inwestycja". Kliknij aby zobaczyć.

Nie wiem kto je projektował ale mosty z nawierzchnią błota są równie ciekawe co piramidy w Egipcie. Kto wie może się staną punktem wycieczek? A może te mosty są sezonowe i można korzystać z nich w wybranych porach roku?

Jestem mocno przekonany, że ktoś kompetentny z UM powinien dokonać oględzin tych budowli oraz podjąć zdecydowane działania. Chyba w naszym ratuszu są osoby odpowiedzialne za tego typu inwestycje.

Most donikąd i bez nawierzchni... To się nazywa "super inwestycja". Kliknij aby zobaczyć.

Dla mnie do ewidentny przykład podwójnego partactwa ze strony wykonawcy jak i nadzorcy tej inwestycji. Oceńcie sami!
TOP FAKTY