Zaloguj się | Rejestracja

Sobota, 24 czerwca 2017

imieniny: Jana, Danuty, Janiny

Pilne!
  • Najtańsze teksty sponsorowane w gazecie elblag24.pl. Zadzwoń już TERAZ! Tel: 668-869-872
19.08.2014 14:19 | mat. | 1 komentarz

Włamywał się do samochodów i kradł radioodtwarzacze

Policjanci elbląscy zatrzymali 21-latka, który przyznał się do włamań samochodowych na terenie Elbląga. Policjanci udowodnili mu 15 przestępstw, w tym kradzieże plastikowych atrap z masek aut oraz kradzież radioodtwarzaczy. Mężczyzna był już wcześniej notowany za przestępstwa przeciwko mieniu. Grozi mu kara do 10 lat pozbawienia wolności.

Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas.

Dawid H. został zatrzymany w minioną sobotę podczas akcji drogówki „Bezpieczny długi weekend”. Wspólnie z innym poszukiwanym 23-letni Danielem D. poruszali się samochodem renault Clio, który został zatrzymany na ulicy Rawskiej przez patrol drogówki. Pierwszy z mężczyzn był poszukiwany dwoma listami gończymi, między innymi za kradzieże oraz fałszowanie dokumentów. 21-letni Dawid H. był z kolei typowany przez śledczych do włamań samochodowych na terenie Elbląga. Obydwaj trafili do policyjnego aresztu.

Te przypuszczenia potwierdziły się wczoraj podczas przesłuchania. 21-latek przyznał, że włamywał się do samochodów i kradł radioodtwarzacze, jak również plastikowe elementy osłaniające chłodnice. Na początku sierpnia br. przy ulicy Grottgera z samochodu volvo ukradł taką maskownicę o wartości blisko 1000 zł. W tym samych czasie na parkingu osiedlowym również przy ulicy Grottgera włamał się do samochodu vw transporter, skąd ukradł cb-radio oraz radioodtwarzacz, wszystko o wartości 500 zł. Następnie przy ulicy Matejki wyrwał przednią maskownicę z samochodu volvo o wartości 2500 zł.

Dawid H. przyznał się do zarzucanych mu czynów i złożył wyjaśnienia. Policjanci udowodnili mu 15 tego typu przestępstw. Część skradzionego mienia śledczy już odzyskali w kilku elbląskich lombardach. Zatrzymany mężczyzna odpowie za kradzieże i włamania. Grozi mu kara do 10 lat pozbawienia wolności. Wcześniej był już notowany za podobne czyny. 

Jakub Sawicki
KMP Elbląg
TOP FAKTY