Zaloguj się | Rejestracja

środa, 28 czerwca 2017

imieniny: Ireneusza, Leona, Benigny

Pilne!
  • Najtańsze teksty sponsorowane w gazecie elblag24.pl. Zadzwoń już TERAZ! Tel: 668-869-872
13.11.2014 22:39 | gr./knp | 14 komentarzy

Samonapędzające się koryto - czyli cała prawda o sponsorach partii w Elblągu

Arogancja i bezczelność partii nie zna granic i wynika z tego, że mają oni ludzi za kompletnych idiotów lub sami są nimi nie wiedząc, że te wszystkie dane są do sprawdzenia. Nie mówimy tu o kwotach 300 czy 500 złotych, bo takie kwoty płacą regularnie szeregowi pracownicy administracji. - pisze Michał Szydlarski.

fot. elblag24
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas.

Ostatnio wiele szumu wywołało doniesienie pewnego portalu wskazujące, że elbląskie nauczycielstwo jest ściśle powiązane z pewnymi ugrupowaniami partyjnymi. Oczywiście chodzi tu o ludzi na wysokich stołkach. Sprawa rozmydliła się jednak bardzo szybko w oparach domysłów i zaprzeczeń, które mogą stać za umocowaniem tych osób. Nie jest też tajemnicą informacja, że bardzo łatwo pozyskać lukratywne kontrakty wpłacając odpowiednią sumę na konto partii, która przepchnie dokumenty.

Te wszystkie historie były tajemnicą i pewnym tematem tabu do momentu, gdy kilka miesięcy temu jako Kongres Nowej Prawicy nie wysłaliśmy zapytania do Państwowej Komisji Wyborczej o zasady finansowania i zestawienie wpłat. Dostaliśmy pełen pakiet danych obejmujących lata 2006-2013. Jest to cała masa zestawień wpłat od osób fizycznych na konta poszczególnych partii (PO, PIS, SLD, PSL). Prawie dwa miesiące trwało wyłuszczenie wpisów dotyczących Elblaga, z tego ogólnopolskiego zestawienia. Udało się i rozpoczęliśmy analizę osób wpłacających kwoty ogólnie dostępną metodą Google = wynik.

Okazało się, że większość osób to bardzo znane nazwiska w elbląskim biznesie, polityce, oświacie oraz całe zastępy urzędników, prezesów miejskich spółek, centrów logistycznych, sportowych itd…

Obraz, który wyłonił się z zestawienia już pierwszych lat poruszając się od 2013 roku przyprawił nas o mdłości. To o czym mówiono w sferze domysłów jest czarno na białym ujęte w plikach exela. Jeszcze ciekawsze jest zestawienie wpłat powiązane z datą obejmowania danego stołka poprzez wpłacającego.

Arogancja i bezczelność partii nie zna granic i wynika z tego, że mają oni ludzi za kompletnych idiotów lub sami są nimi nie wiedząc, że te wszystkie dane są do sprawdzenia. Nie mówimy tu o kwotach 300 czy 500 złotych, bo takie kwoty płacą regularnie szeregowi pracownicy administracji. Widocznie styl finansowania, na którym przyłapano PSL jest powszechnie stosowany jako klauzula do umowy o pracę w budżetówce. Ciekawe jak ma się to do konkursu aplikantów i prezentowanych umiejętności. Zostawmy to jednak i skupmy się na kwotach prawdziwej polityki czyli 10, 20, 30 tysięcy w jednorazowych wpłatach. Jest tego całkiem sporo.

Proszę sobie zadać trzy proste pytania:
Czemu miasto utrzymuje całą listę stołków w spółkach miejskich, które przynoszą straty?
Czemu tworzą kolejne departamenty i mnożą posady?
Czemu tak bardzo walczą o wpływy i układy?

Prosty mechanizm, ci ludzie płacą na koryto, które ich tam umocowało. Istne perpetuum mobile. Najpierw trzeba wpłacić pieniądze, by zostać ulokowanym na stołeczku, a potem można już spokojnie płacić na konto partii bez obawy, że zabraknie nam środków. Jest ich tam wystarczająco wiele aby dokonać opłaty i jeszcze żyć jak król. Dodam, że są to tylko oficjalne dane, które przeszły przez bęben PKW.

Najbardziej bulwersujący jest fakt, że to wszystko odbywa się z pieniędzy publicznych czyli naszych podatków. To nasze pieniądze napędzają te same twarze kręcące się w tym politycznym kole fortuny. Jeżeli dodamy do tego jeszcze kilku posłów z regionu (oczywiście oni też są gdzieś jeszcze bardzo lukratywnie ulokowani) to mamy już istną kurę znoszącą złote jaja. I to dokładnie widać w zestawieniu.

Następni w kolejce wpłat są przedsiębiorcy, którzy dziwnym trafem obsługują swymi firmami wszystkie urzędy w mieście. Żywią, sprzątają, leczą, wożą, drukują, nadzorują, budują i wiele, wiele innych spraw.

Teraz drogi mieszkańcu, idąc przez miasto popatrz na setki plakatów ludzi partii, banerów na blokach, gazetek, ulotek, lawet czy sponsorowanych artykułów i pomyśl sobie, że sam to wszystko ufundowałeś tym ludziom z własnych podatków. Przecież w tych wyborach partie w większości są pozbawione centralnych środków. Czy widzisz tą oszczędność na ulicy?

My już wiemy jak wygląda zakulisowe pozyskiwanie środków i chcemy by każdy mieszkaniec Elbląga miał świadomość tej brudnej gry. To są osoby piastujące publiczne funkcje i powinny być w pełni transparentne. Nie zostawimy tego w takim stanie. Ludzie dowiedzą się prawdy.

Autor: Kongres Nowej Prawicy - Elbląg


Redakcja Elblag24: Między innymi z wymienionych przez KNP w Elblągu powodów, nasz portal zachęca przede wszystkim do udziału w wyborach 16 listopada oraz do głosowania na komitety bezpartyjne czy choćby takie, dla których istotną sprawą jest transparentność i uczciwość, jak np. dla KNP. Stanowczo opowiadamy się za odpartyjnieniem władz w naszym mieście z kombinatów partyjnych SLD, PSL, PO i PiS do spółki.
TOP FAKTY