Zaloguj się | Rejestracja

środa, 28 czerwca 2017

imieniny: Ireneusza, Leona, Benigny

Pilne!
  • Najtańsze teksty sponsorowane w gazecie elblag24.pl. Zadzwoń już TERAZ! Tel: 668-869-872
28.11.2014 18:04 | ML - Głos Ludu | 0 komentarzy

Siedem zacnych grzechów PiS-u

Są grzeszki i grzechy. Są małe wielkie i śmiertelne Są te jawne i te schowane głęboko na dnie serca. Ale wszystkie one toczą swego nosiciela jak czerw toczy trupa, ale co gorsza czerwie te toczą nie tylko sumienia ludzi ale i sumienia narodów. Dziś pora napisać o tych czerwiach, które toczą Prawo i Sprawiedliwość, ponieważ właśnie okazało się, jak naiwne było moje przekonanie, że nazwa tej partii określa kodeks moralny jej członków i wyznacza ich ideologię.

fot. elblag24

Materiał wideo:

Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas.

1. Pycha niesie latarnię, a jej chybotliwy blask wiedzie podróżnika na manowce. Miło jest być na przedzie i pysznie kroczyć w świetle lamp i fleszy fotoreporterów, ale gdy błyski fleszy czynią ślepym na nieprawość sojuszników, to jest to światło wiodące nie ku prawdzie, ale w zatracenie.

2. Chciwość zaślepia, a blask monety leżącej wśród  chaszczy wabi wędrowca i czyni jego drogę prostą jak spirala doczesności, która wabi, zaplata i dławi tego, który patrząc w jej zawijasy zatracił się w chocholim tańcu awansów urzędów i w brzęku srebrników.

3. Miła nieczystość rozwiązłością wsparta udaje powaby cnoty i przymioty starca. Nie masz nic milszego niż błoga nadzieja, że jak grzech skryty tak zmilknie nagana.

4. Zazdrość popycha małych  ku pysznych  karaniu, gorzej gdy karzący grzech skaranego przyjmie i hołubi. Grzech  poprzednika i następcę zgubi, a grzechów własnych nikt poznać nie lubi.

5. Łakomstwo łakomego szybko go zatraca, gdy od nadmiaru pochlebstw rozum mu obraca. Nie masz nic gorszego nad głupca co ufa pochwalcy i od Boga przykazań odwraca swe lica.

6. Gniew wojownika siły mu dodaje, ale powala tego, co w boju nie staje. Daremne żale i gromów ciskanie, gdy na spór jasny odwagi nie staje. Mało roztropne przed Bogiem się chować i z gniewem jego nakazy traktować.

7. Lenistwo lenia zaszczytu nie daje, gdy do szukania prawdy leniwy nie wstaje. Wodza to rola i jego zadanie by swoje hufce w dobrym trzymać stanie. Jeśli się wódz na łajdaka spuści –  hufce swe zatraci, zwycięstwo wypuści.

W czym zatem sprawa z Jerzym Wilkiem, że nagle wpadam w krytyczny ton wobec jego osoby i dokonań? – zapytało ostatnio paru uczestników konwencji z udziałem Jarosława Kaczyńskiego w Elblągu. Chodzi o komunię, którą Pan Jerzy przyjmuje, czy to, z kim Pan Jerzy śpi? Wcale nie, bo pierwsze obciąża jego sumienie, a drugie jego łoże i konto bankowe. Chodzi o szacunek dla Prawa, Sprawiedliwości i Religii. Ale nade wszystko o rzetelną ocenę Prezydenta Jerzego Wilka pod kątem jego przydatności do sprawowania urzędu przez kolejne cztery lata. Mam kilka nurtujących mnie pytań, a odpowiedzi jakie dostaję, mnie trwożą.

Jerzy Wilk, jak wiadomo, pozwał portal Elblag24 i żądał zakazu rozpowszechniania artykułu, w którym redakcja zarzuciła mu, że nie ma sakramentu małżeństwa. Pan Wilk chciał zatem wykorzystać sąd do tego, by ten zamiótł prawdę pod dywan? Jeśli nie, to mógł dowód w postaci pisma księgi parafialnej lub świadków wskazać... Nie wskazał, a orzeczenie jest już prawomocne.

Czy zatem z Jerzego Wilka wyszedł mały Jureczek, na tyle głupi, że chciał wprowadzić w błąd wszystkich wokół? A jeśli tak, to który z demonów go do tego skusił?

Jeśli głupota – to pół biedy, ale jeśli pycha –  to mamy problem, bo pycha kroczy przed upadkiem, a jeśli upadnie Prezydent, to zaboli to nas wszystkich...

Do prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego dotarło pocztą prawdziwe postanowienie sądu w Elblągu w tej sprawie. Tym samym były premier pozna prawdę, a nie kłamstwa które powiela Prezydent Jerzy Wilk.

Post użytkownika TwierdzaElbląg.

ML - Głos Ludu
TOP FAKTY