Zaloguj się | Rejestracja

środa, 28 czerwca 2017

imieniny: Ireneusza, Leona, Benigny

Pilne!
  • Najtańsze teksty sponsorowane w gazecie elblag24.pl. Zadzwoń już TERAZ! Tel: 668-869-872
02.12.2014 07:07 | ProntoPreSS - Głos Ludu | 10 komentarzy

PoUKŁADali i UKŁADają nadal wszystko. Nawet media... Było kiepsko, jest źle, będzie gorzej...

Było kiepsko, jest źle, a będzie jeszcze gorzej. Układ - wspólna sprawa znowu dał o sobie znać. Zjednoczył się, by zniweczyć starania elblążan, którzy desperacko walcząc o szansę rozwoju  Elbląga usiłowali uwolnić się spod jego jarzma. Układ, który nie przebiera w środkach. Układ, który nie liczy się z moralnością i estetyką  zachowań, chwilowo tryumfuje. Układ, który dla własnych korzyści by trwać, gotów spowodować zacofanie rozwoju Elbląga na całe dekady.

fot. materiały prasowe
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas.

Było kiepsko, jest źle, a będzie jeszcze gorzej. Układ - wspólna sprawa znowu dał o sobie znać. Zjednoczył się, by zniweczyć starania elblążan, którzy desperacko walcząc o szansę rozwoju  Elbląga usiłowali uwolnić się spod jego jarzma. Układ, który nie przebiera w środkach. Układ, który nie liczy się z moralnością i estetyką  zachowań, chwilowo tryumfuje. Układ, który dla własnych korzyści by trwać, gotów spowodować zacofanie rozwoju Elbląga na całe dekady.

Jak działa ten Układ? Chytrze i przebiegle. Członkowie Układu nawiązują relacje z mediami lokalnymi tzw. opiniotwórczymi, poprzez kontakty towarzyskie lub finansowe. Osiągają w ten sposób zdolność wpływania na to, jakie treści przedstawiane są elektoratowi. Natomiast osoby z poza układu tej możliwości nie mają, a wręcz są atakowane.

Jeden z ważnych polityków trafnie zdiagnozował to zjawisko na jednej z konferencji prasowych: „W Polsce tak naprawdę wolnych mediów nie ma. Zawsze na poziomie lokalnym, jest pewien Układ i dziennikarze, którzy godzą się i są ci, którzy godzić się nie chcą na funkcjonowanie w Układzie, ale zwykle tych spotykają sprawy sądowe. Zło owej sytuacji polega na tym, że działania lokalnych polityków podejmowane w ramach Układu i lokalnych mediów, stoją niekiedy w oczywistej sprzeczności z podstawowymi zasadami przyzwoitości, honoru, a niekiedy również z literą prawa.

Jak niewielu  z nas, zwykłych ludzi, zdaje sobie sprawę, że miejscowa władza układa informacje medialne. Nie tak dawno o takiej współpracy z Jerzym Wilkiem pisał wydawca elblag24 na łamach gazety papierowej. Chodzi o sprawę mieszkania dla bratanicy byłego wiceprezydenta Lewandowskiego, i wiadomości jakie wysyłał do wydawcy tego portalu Jerzy Wilk. W wydaniu papierowym elblag24, opublikowano wiadomości wysyłane z prywatnej skrzynki mailowej, bo obecny jeszcze prezydent Elbląga, gdy dążył do odwołania poprzedniej władzy, robił wszystko aby mu to się udało.  Napisane w niej było:

(…) proponuję wyrzucić ten wątek o wulgaryzmach wobec mojej osoby, bo zdradzimy źródło, które mi przekazuje informacje (…) Dołożyłem za to akapit o tajemniczym, ale najprawdopodobniej fikcyjnym najemcy (…)”.

Układ, jest dobrze skrywany mimo tego, jest wyczuwalny na każdym kroku. Ba, niekiedy w chwili zapomnienia mentor opiniotwórczy bryluje na salonach, zawsze u aktualnie najbardziej rokującego polityka z nadzieję na „konfitury”. Ta dziwna cecha mentora opiniotwórcy, jest dla niego bardzo charakterystyczna.

Układ posługując się półprawdami usilnie dąży do dezinformacji społeczeństwa. Społeczeństwo ubezwłasnowolnione skostniałym Układem nie wierzy już, że może być inaczej i straciło wszelka nadzieję na zmiany. Ci co maja świadomość, ze strachu o posadę siedzą cicho, bo kto nie jest z nami, jest przeciwko nam...

Może bardziej świadome, obywatelskie społeczeństwo, wyszłoby na ulicę i rozpędziło Układ na cztery strony świata, a przynajmniej asów Układu wywiozłoby z Urzędu na taczkach?

Tak więc Układ, licząc na lenistwo umysłowe i fizyczne ludzi, co się niestety udało się zaszczepić elbląskiemu społeczeństwu (o czym zaświadcza 30% frekwencja wyborcza), posługując zwykłymi kłamstwami i nieprawidłowościami zdobywa władzę, a następnie podejmuje różnego rodzaju działania, by trwać w  jej sprawowaniu.

Normalny człowiek po prostu by zwariował. Może to już się stało, tylko nikt tego nie zauważył. Jako, że jestem dziennikarzem z jednego z konkurencyjnych portali, i u mnie tego artykułu by nie opublikowano, postanowiłem wyrazić swoją opinię na łamach Głosu Ludu w portalu spoza układu - www.elblag24.pl.

Autor: ProntoPreSS - Głos Ludu

poUKŁADane media w Elblągu

Do niniejszego felietonu, wyjątkowo pasuje nam rozmowa o elbląskich mediach, którą odbyliśmy z Edmundem Szwedem kilka tygodni temu. Szwed mówi o układach i powiązaniach mediów. Mówi wprost, w ostrych słowach ocenia media, które nie są wolne, a zależne od takiego czy innego układu. Warto posłuchać. Polecamy.
TOP FAKTY