Zaloguj się | Rejestracja

środa, 28 czerwca 2017

imieniny: Ireneusza, Leona, Benigny

Pilne!
  • Najtańsze teksty sponsorowane w gazecie elblag24.pl. Zadzwoń już TERAZ! Tel: 668-869-872
12.12.2014 15:46 | gr. | 20 komentarzy

„Przewodniczący Wilk dyktuje warunki sesji radnym” i dyktować będzie, bo to typ dyktatora…

Nie będzie łatwo. Przewodniczący Rady Miasta Jerzy Wilk czuje się silny pozycją PiS w Radzie Miasta. Podczas wczorajszej sesji Rady Miasta Wilk uciszył radnego Turleja, zlekceważył prezydenta Witolda Wróblewskiego. Reszta radnych niespecjalnie zareagowała, ponieważ na takie standardy obrad nie są gotowi. Całą sytuację celnie komentuje autor bloga ElPolityka.

fot. elblag24
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas.

„PiS zdecydowało o powołaniu komisji do wdrożenia karty seniora. Zwrócili się na sesji do klubów radnych o wyznaczenie swoich przedstawicieli do pracy w tym organie. Platforma Obywatelska i SLD swoich kandydatów nie podały. Radni tych klubów nie mieli bowiem czasu poznać zasad działania komisji oraz samej karty seniora. Kiedy Jerzy Wilk zwrócił się do prezydenta Wróblewskiego, aby ten wskazał swoich reprezentantów, włodarz wyjaśnił, że nie poda teraz nazwisk, ponieważ przed sesją nie otrzymał informacji iż taka komisja będzie powoływana. Odpowiedź Marka Pruszaka do eleganckich nie należała, gdy stwierdził iż prezydent mógł się pofatygować do Biura Rady i z projektem tej uchwały się zapoznać.” - czytamy na blogu ElPolityka.

Jak wspomina autor wpisu - głos zabrał również radny Robert Turlej (PO), który chciał poruszyć kwestię karty studenta i wówczas Jerzy Wilk zaprezentował to, co ma zamiar pokazywać na obradach sesji. Uznał, że radny mówi nie na temat i odebrał mu głos.

- Podczas wczorajszej sesji była mowa o wdrożeniu Karty Seniora. Nic nie mam przeciwko programowi skierowanemu dla seniorów ale uważam, że w chwili obecnej powinniśmy skupić się na młodych ludziach. Jak ich zatrzymać w mieście a także jak przyciągnąć np. do studiowania. Podczas swojego wystąpienia (przerwanego przez Przewodniczącego) chciałem wskazać właśnie tą dość istotną różnicę między tymi programami Senior vs Student. Pomiędzy sesjami złożę stosowny wniosek do Prezydenta Miasta o rozpoczęcie prac nad stworzeniem programu podobnego do tego, który funkcjonuje w Łodzi "Młodzi w Łodzi" – informuje radny Turlej.

Chciałem wskazać właśnie tą dość istotną różnicę między tymi programami Senior vs Student

To wydarzenie bez precedensu. - czytamy na blogu ElPolityka. Przewodniczący Rady odbiera głos radnemu, który dyskutuje na temat projektu uchwały, w tym wypadku powołania komisji doraźnej. To pokazuje kolejne oblicze Jerzego Wilka. Człowieka, który nie pogodził się z wynikami wyborów, nie ma też zamiaru współpracować nie tylko z nowym prezydentem miasta ale też z radnymi innych klubów. Przewodniczący Wilk będzie wdrażał w życie swoje projekty, z poparciem 13 radnych PiS. Kiedy jakiś radny będzie miał inne, odmienne zdanie, odbierze mu głos.

W tej farsie, przy ustalaniu składów komisji Rady Miasta, nie chciała wziąć udziału radna Maria Kosecka, która już wcześniej informowała w mediach o likwidacji komisji bezpieczeństwa. Radna nie przyszła na sesję. Dziwić może tylko fakt, że elbląscy dziennikarze, zdając relację z przebiegu sesji, nie pokusili się o głębsze analizy tego, co dziś się wydarzyło. - kończy autor wpisu na blogu.

Więcej politycznych komentarzy z Elbląga - kliknij:


Ludzie:

Jerzy Wilk

Jerzy Wilk

Były Prezydent Elbląga (PiS) 2013 - 2014

Przewodniczący Rady Miasta Elbląg (PiS) 2014 - 2015

Poseł VIII kadencji (PiS) 2015 -

 

Witold Wróblewski

Witold Wróblewski

Prezydent Elbląga 2014 - XXXX
TOP FAKTY