Zaloguj się | Rejestracja

Piątek, 23 czerwca 2017

imieniny: Wandy, Zenona, Prospera

Pilne!
  • Najtańsze teksty sponsorowane w gazecie elblag24.pl. Zadzwoń już TERAZ! Tel: 668-869-872
30.12.2014 12:37 | gr. | 14 komentarzy

Do Krakowa w 5 godzin. Pendolino z bliska testował elblag24

Na Sylwestra lub weekend do Krakowa? Żaden problem. Na drugim końcu Polski możemy znaleźć się w zaledwie 5 godzin. Wszystko dzięki nowoczesnym połączeniom pociągiem Pendolino. Niestety zakup biletu na ostatnią chwilę jest dość kosztowny. Zobaczcie jak ten szybki pociąg wygląda z bliska.

fot. elblag24

Materiał wideo:

Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas.

Szybki, wygodny, nowoczesny ale drogi. Włoski pociąg Pendolino od 14 grudnia zaczął śmigać po Polsce. Postanowiliśmy przetestować nowy skład, który naprawdę robi wrażenie. Pierwsze na co zwracamy uwagę to czystość i pełna elektronika. Z Warszawy do Gdyni nasza podróż trwała dwie i pół godziny.

Włoski pociąg na pewno wygląda ładnie i nowocześnie. Siadamy w wygodnych, rozkładanych fotelach. Każdy ma osobne oświetlenie. Przy każdym miejscu dla pasażera jest też gniazdko elektryczne. W korytarzach i na końcach przedziałów znajdują się specjalne doki na bagaże. To wygodne.

W całym składzie są zaledwie cztery miejsca na rower. W każdym przedziale znajdują się monitory informujące pasażerów o następnej stacji oraz małe telewizory wyświetlające film promujący.

Na pewno pasażerom spodobają się też łazienki, które w porównaniu ze starymi są bardziej nowoczesne i przede wszystkim większe. W ubikacji znalazło się nawet miejsce do przewijania dziecka. Niestety, już przedziały w II klasie i korytarze są wąskie, takie jak w starym pociągu. Mimo że jest to nowoczesny pojazd, w środku nie ma niestety internetu.

Podczas podróży Pendolino wszyscy otrzymają mały poczęstunek wliczony w cenę biletu. W zależności od klasy – ciepły, zimny napój i słodka przekąska. A wszystko za średnio 120 zł. Jest też, ale ograniczona, pula tanich biletów – po 49 zł. Czym wcześniej kupujemy bilet, tym mniej płacimy. Do Warszawy i Krakowa możemy pojechać z Malborka.

Źródło: elblag24/Fakt.pl
TOP FAKTY