Zaloguj się | Rejestracja

Sobota, 24 czerwca 2017

imieniny: Jana, Danuty, Janiny

Pilne!
  • Najtańsze teksty sponsorowane w gazecie elblag24.pl. Zadzwoń już TERAZ! Tel: 668-869-872
03.02.2015 20:29 | gr. | 26 komentarzy

Elblążanie zbierają podpisy. Chcą obniżenia diet radnych i pensji prezydenta

- To jest skandal aby w tak biednym mieście, z tak dramtycznym stanem budżetu Elbląga, radni otrzymywali tak wysokie diety, a wynagrodzenie za pracę prezydenta nie zostało obniżone. - mówi nam jedna z osób, która wraz z liczną grupą elblążan podejmuje kolejną obywatelską inicjatywę. - Zaczynamy od tych kwestii, później pójdziemy dalej. Kolejnym etapem będą prezesi spółek miejskich. - dodaje.

fot. elblag24
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas.

W Elblągu mieszkańcy kolejny raz biorą sprawy w swoje ręce. Tym razem będą zbierać podpisy elblążan potrzebne do tego aby Rada Miasta przyjęła uchwałą obniżenie diet radnych i wynagrodzenia prezydenta oraz jego zastępców.

O sprawie dowiedział się pierwszy portal elblag24.pl. Już kilka tygodni, kilkadziesiąt osób z naszego miasta spotkało się aby wziąć sprawy w swoje ręce. Nowa Rada Miejska nie obniżyła swoich wysokich diet, ani wysokości wynagrodzenia prezydenta miasta i jego zastępców. Elblążanie chcą więc wyręczyć władze miasta i sami przygotowują projekt takiej uchwały. Aby mogła ona trafić pod obrady radnych, muszą jednak zebrać 750 podpisów mieszkańców. Jak zaznaczają inicjatorzy akcji - z tym problemu nie będzie.

- Nic nie wskazuje na to, aby władze miasta zechciały same odebrać sobie choć część pieniądzy w cięciach wynagrodzeń za pracę czy diet radnych. Kolejny raz, to my, elblążanie, możemy zdecydować za tych, którzą zarządzają miastem. Zdecydowaliśmy się zjednoczyć ponad podziałami aby działać wspólnie na ratunek naszemu miastu. - mówi nasz rozmówca.

- Zaczynamy od zbiórki podpisów. Aby uchwała w sprawie obniżenia diet radnych oraz wynagrodzenia za pracę prezydenta i jego zastępców trafiły pod obrady na Sesji Rady Miasta, będziemy musieli zebrać 750 podpisów mieszkańców. Z tym nie będzie problemu. Okaże się więc czy przygotowany przez nas projekt takiej uchwały zostanie przyjęty przez władzę miasta. Wówczas przekonać się będziemy mogli, czy ludzie którzy rządzą w Elblągu chcą poprawić sytuację w mieście, czy dbają o siebie. - dodaje.

Według naszych informacji, kolejnym krokiem licznej grupy elblążan będzie wprowadzenie pod obrady radnych uchwały, która pozbawi wysokich wynagrodzeń za pracę prezesów spółek miejskich. Jak poinformowali nasi rozmówcy - prezesi elbląskich spółek zarabiają po kilkanaście tysięcy złotych miesięcznie. "Trzeba podjąć radykalne kroki aby ich wynagrodzenie obniżyć do minimum" - uważa nasz rozmówca.

- Rada Miasta w takiej sytuacji finansowej Elbląga powinna liczyć się z tym, że diety radnych nie przekroczą kilkuset złotych. W obecnej sytuacji radni mają nawet po kilka tysięcy złotych miesięcznie. Prezydent powinien zarabiać przynajmniej o połowę mniej i tego będziemy się domagać. - informuje nas elblążanin, który jest jednym z inicjatorów wprowadzenia pod obrady Rady Miasta takich uchwał.

Do sprawy będziemy wracać.

Inicjatywę oficjalnie poparli politycy partii KORWiN z Elbląga. Więcej o sprawie - kliknij w poniższe zdjęcie.
TOP FAKTY