Zaloguj się | Rejestracja

środa, 28 czerwca 2017

imieniny: Ireneusza, Leona, Benigny

Pilne!
  • Najtańsze teksty sponsorowane w gazecie elblag24.pl. Zadzwoń już TERAZ! Tel: 668-869-872
12.02.2015 18:15 | gr. | 8 komentarzy

W Elblągu powstaje ogólnopolski silny Ruch Obywatelski – Realna Polska

Przebudzenie obywatelskie w naszym mieście zaczyna być coraz bardziej widoczne. Elblążanie chętnie angażują się nie tylko w działania organizacji społecznych, ale również wykorzystują możliwości, jakie daje budżet obywatelski. Teraz coraz silniejsze są także ruchy społeczne.

fot. elblag24
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas.

Zryw obywatelski

Obywatelski Elbląg w poprzednich wyborach samorządowych zanotował bardzo dobry wynik wyborczy. Kandydat na prezydenta miasta, Edmund Szwed, nie związany z żadną partią polityczną, uzyskał trzeci wynik wyborczy, notując poparcie powyżej 12 procent.

- Ten ogromny kapitał zaufania, czyli mój trzeci wynik wyborczy, upoważnia mnie do dalszej działalności na rzecz dobra naszego miasta. Podkreślam, na rzecz dobra Elbląga i wszystkich elblążan. Nie dla mnie czy moich zwolenników. Dlatego jestem otwarty na współpracę z obecnym prezydentem miasta Witoldem Wróblewskim oraz radnymi miejskimi – mówi Edmund Szwed.

Powstaje Ruch Obywatelski Dlatego też tworzy się w naszym mieście Ruch Obywatelski o nazwie Realna Polska, gdzie jednym z liderów formacji będzie Edmund Szwed.

-  Nie mamy aspiracji, aby stanowić formację polityczną, której jedynym zadaniem i celem jest zdobycie władzy w mieście czy wprowadzenie do Rady Miasta określoną ilość przedstawicieli. Chcemy natomiast zmieniać Elbląg na lepsze. Mamy wiedzę i doświadczenie, którym chcemy dzielić się z władzą miasta, dla dobra mieszkańców – deklaruje Edmund Szwed.

Wkrótce odbędzie się konwencja założycielska Ruchu Obywatelskiego  w Elblągu. Jak podkreśla jednak Edmund Szwed, organizacja zdecydowanie odcina się od tych osób, które swymi działaniami nie wnoszą nic konstruktywnego w życie Elbląga i jego mieszkańców.

- My stawiamy na współpracę w celu rozwoju gospodarczego naszego miasta – dodaje Edmund Szwed.

Samorząd to My, elblążanie!

Ruch Obywatelski wychodzi z założenia, że samorząd naszego miasta, jest wspólną sprawą wszystkich elblążan. Dlatego oferta organizacji kierowana jest do tych mieszkańców miasta, którym zależy na rozwoju i godnym życiu w Elblągu.

Ruch Obywatelski – Realna Polska chce być również platformą wymiany myśli, idei i poglądów elblążan, które mają przerodzić się w konkretne działania dla dobra miasta.

- Mamy swój potencjał wiedzy i sposobu jej konkretnego wykorzystania. Mamy też nadzieję, że cierpliwe objaśnianie naszych umiejętności i prezentacja rozwiązań na poziomie samorządu, stworzy pole do wymiany myśli oraz do dialogu między nami, elblążanami. Jesteśmy otwarci na wszystkich elblążan. Dla nas nie jest ważne skąd przychodzisz. Ważne jest to, co chcesz z nami zrobić – deklaruje Edmund Szwed.

Rozwiążemy problemy miasta - wspólnie

Ruch Obywatelski – Realna Polska  stoi na stanowisku, że demokracja w sferze gospodarki, to gwarancja rozwoju gospodarczego Elbląga, z wiodącą rolą prezydenta, jako gospodarza Miasta. Zdrowa gospodarka  to gospodarka, w której jest miejsce dla własności samorządowej, przedsiębiorczości prywatnej oraz inicjatyw społecznych.

- W Elblągu są osoby, które wiedzą , jak rozwiązać problem braku mieszkań, stworzyć zgodnie z duchem czasu i nowoczesną technologią - miejsca pracy. Wiedzą, jakie podjąć działania, by Elbląg   stał się Centrum Makroregionu Turystycznego Warmii i Mazur. Mamy świadomość, że nie jest to łatwe, jednak możliwe do realizacji – mówi Edmund Szwed.

Wykorzystać potencjał młodzieży

Ruch Obywatelski chce również wykorzystać potencjał, jaki posiadają młodzi mieszkańcy miasta. Świat młodych ludzi przepełnia bowiem silne pragnienie budowania lepszego jutra, zapał, nadzieja z wyobraźnią, nieprzeciętność, chęć zmian.

- Elblążanie wiedzą, że czas najwyższy, by postawić na ludzi zdolnych i odważnych, z wiedzą, umiejętnościami i doświadczeniem – mówi Edmund Szwed. – Elblągowi do rozwoju dziś są potrzebni ludzie z dobrym wykształceniem, pełni zapału i wiary w możliwość zmian w naszym mieście.

Tworząc Ruch Obywatelski wierzymy  w elblążan, zachęcamy do działania  z odwagą, entuzjazmem, z wiarą  w mądrość osób z  dobrą wolą, w  zapał wyzwalający  energię, gdyż inaczej  po prostu nie uda się naszego miasta zmienić na lepsze.

Kazimierz Falkiewicz
Grupa Inicjatywna
TOP FAKTY