Zaloguj się | Rejestracja

Sobota, 24 czerwca 2017

imieniny: Jana, Danuty, Janiny

Pilne!
  • Najtańsze teksty sponsorowane w gazecie elblag24.pl. Zadzwoń już TERAZ! Tel: 668-869-872
21.02.2015 16:53 | tt. | 16 komentarzy

Chcemy żyć w Elblągu, ale jak?

To pytanie ciągle pozostaje aktualne. Dane dotyczące bezrobocia i emigracji nie pozostawiają nam złudzeń - z miesiąca na miesiąc jest gorzej. Kolejni elblążanie pozostają bez pracy, inni szukają szczęścia poza granicami kraju.

fot. elblag24

Materiał wideo:

Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas.

Elbląg to nasza mała Ojczyzna. Z każdą nową władzą rodzą się w nas, mieszkańcach, nowe nadzieje. Takie banalne, proste. Nadzieje na lepsze jutro. Niestety od wielu lat te nadzieje po kilku miesiącach od wyborów pryskają jak bańka mydlana. Pytania o godny byt w naszym mieście są ciągle aktualne...

Zasadnicze problemy elblążan to mieszkania i praca. Tak w jednej jak i drugiej kwestii Elbląg ciągle kuleje. Bezrobocie rośnie, emigracja trwa. Na pomoc władz miasta w tych kluczowych do egzystencji sprawach liczyć zbytnio nie można. Bezrobocie w naszym mieście ciągle ma wysokie wskaźniki i rośnie. Sytuacja na rynku pracy w całym regionie jest najgorsza w kraju. Rządzący od lat nie potrafią znaleźć rozwiązania aby zatrzymać ten katastrofalny problem.

Mieszkania dla mieszkańców to też ciągle aktualny i ogromny problem w Elblągu. Rozbłysnęło światełko w tunelu, bo pojawia się jakaś alternatywa. Rozmowy w sprawie mieszkalnictwa komunalnego w Urzędzie Miasta trwają, ale co z tego wyjdzie - przekonamy się za jakiś czas.

Ogromne problemy finansowe miasta Elbląg nie mogą dawać ogromnych nadziei na radykalne zmiany. Dziwić nas może wiele w stylu zarządzania Elblągiem. Nie potrafimy zrozumieć po co w Urzędzie Miasta trzech wiceprezydentów i do tego sekretarz. To są dziesiątki tysięcy złotych miesięcznie wydawane na obsadzenie tych stanowisk.

Niemniej jednak, dajemy jeszcze czas nowym władzom miasta na poprawę sytuacji elblążan. O nic innego przecież nie chodzi. Każdy z mieszkańców Elbląga ma prawo żyć godnie tylko tu i nigdzie indziej. Apelujemy do Prezydenta Elbląga i władz miasta aby zaczęli podejmować radykalne decyzje, które odmienią na lepsze los mieszkańców.

A co Wy sądzicie o sytuacji w naszym mieście? Czy wierzycie, że jest szansa na pozytywne zmiany?


Ludzie:

Jerzy Wilk

Jerzy Wilk

Były Prezydent Elbląga (PiS) 2013 - 2014

Przewodniczący Rady Miasta Elbląg (PiS) 2014 - 2015

Poseł VIII kadencji (PiS) 2015 -

 

Witold Wróblewski

Witold Wróblewski

Prezydent Elbląga 2014 - XXXX
TOP FAKTY