Zaloguj się | Rejestracja

Niedziela, 28 maja 2017

imieniny: Augustyna, Jaromira, Wilhelma

Pilne!
  • Najtańsze teksty sponsorowane w gazecie elblag24.pl. Zadzwoń już TERAZ! Tel: 668-869-872
26.02.2015 10:57 | gr. | 0 komentarzy

Studio Przedszkolaka cz. 2 „Rodzina”

Rodzina to chyba najważniejszy element każdego człowieka. Bez rodziny jesteśmy samotni, czujemy się niespełnieni. O rodzinie rozmawialiśmy z najmłodszymi mieszkańcami naszego miasta, z przedszkolakami z Niepublicznego Przedszkola „Wesołe Nutki”.

fot. kadr z filmu

Materiał wideo:

Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas.

O Rodzinie rozmawialiśmy z 6-latkami. Na pytanie o to co to jest rodzina, dzieci zawsze swoje wypowiedzi sprowadzają do jednego, do miłości. Rodzina to mama, tata, siostra, brat, babcia i dziadek ale też ciocia, wujek, a także pieski i… papuga.

Najważniejsze osoby w rodzinie według dzieci to mama, która rodzi dzieci i tata. Ważna jest także mama mamy i tata taty - czyli dziadkowie.

Podczas tej rozmowy pojawiają się zabawne elementy. Jeden z chłopców zdradza, że mama nie potrafi gotować, że dobrze gotuje tylko tata ale taty nie ma w Elblągu. Przyjeżdża tu tylko na weekendy. Dzieci mówią o tęsknocie gdy rodzice zmuszeni są pracować np. w Gdańsku.

Dzieciaki bez oporów przyznają się, że gdy wracają do domu z przedszkola - łobuzują. Mówią o tym, kto pozwala im bardziej na rozrabianie w domu. Opowiadają też o swoich obowiązkach.

Wnioski do jakich doszliśmy podczas tych rozmów wskazują jednoznacznie, że dla dzieci rodzina jest bardzo ważna, że bez niej nie wyobrażają sobie życia.

Co dokładnie najmłodsi elblążanie mówią o rodzinie, obejrzeć możecie na powyższym filmie.

Rodziców przyszłych przedszkolaków zachęcamy do zapoznania się z ofertą przedszkola „Wesołe Nutki”, gdzie dzieci kształtowane są wszechstronnie. Więcej informacji o przedszkolu znajdziecie Państwo klikając TUTAJ.

Już niebawem kolejne rozmowy z najmłodszymi elblążanami.
TOP FAKTY