Zaloguj się | Rejestracja

Sobota, 24 czerwca 2017

imieniny: Jana, Danuty, Janiny

Pilne!
  • Najtańsze teksty sponsorowane w gazecie elblag24.pl. Zadzwoń już TERAZ! Tel: 668-869-872
21.08.2015 09:11 | bt. | 1 komentarz

Ruszył kolejny przetarg na wyciszenie schroniska

W poniedziałek Urząd Miasta ogłosił kolejny przetarg na budowę urządzeń do wyciszenia schroniska dla zwierząt. Oferty można składać do 1 września br.

Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas.

Fiaskiem zakończył się pierwszy przetarg, który ogłosił Urząd Miejski w Elblągu w lipcu, w przedmiocie budowy ekranów dźwiękoszczelnych. Złożona w postępowaniu przetargowym jedna oferta była zbyt droga. Miasto przetarg więc unieważniło.

W okresie letnim, wakacyjnym, przybywa w schronisku porzucanych przez właścicieli zwierząt. Pies czy kot, w okresie urlopu, ląduje właśnie w schronisku. Tymczasem miasto, aby zapobiec procesom sądowym, chce zainstalować przy obiekcie ekrany dźwiękoszczelne.

Od dwóch lat toczy się spór pomiędzy mieszkańcem ul. Okrężnej a miastem, właśnie o hałas dochodzący z obiektu. Najpierw mieszkaniec domagał się comiesięcznej rekompensaty za życie w hałasie. Później zmodyfikował swoje roszczenia i domagał się ustawienia ekranów dźwiękoszczelnych oraz ograniczenia ilości zwierząt w schronisku.

Urząd Miejski w Elblągu postanowił więc szukać inwestora, który wybuduje ekran dźwiękoszczelne. Przedmiotem zamówienia są roboty budowlane polegające na budowie ekranu akustycznego i przebudowie bramy wjazdowej wraz z częścią ogrodzenia. Prace będą wykonywane na terenie schroniska dla zwierząt w Elblągu przy ul. Królewieckiej 233.

W tym przetargu zadanie zostało podzielone na dwie część – mówi Joanna Urbaniak, rzecznik prasowy prezydenta Elbląga. – Oferty mogą dotyczyć zarówno wykonania całości oraz pojedynczej części.


Ludzie:

Agnieszka Wierzbicka

Agnieszka Wierzbicka

Szefowa Elbląskiego Schroniska dla Zwierząt z ramienia OTOZ Animals.
TOP FAKTY