Zaloguj się | Rejestracja

Czwartek, 29 czerwca 2017

imieniny: Piotra, Pawła, Benity

Pilne!
  • Najtańsze teksty sponsorowane w gazecie elblag24.pl. Zadzwoń już TERAZ! Tel: 668-869-872
19.12.2015 08:15 | mp | 2 komentarze

Świąteczne Spotkania Elblążan. Zobacz, co będzie się działo?

Jarmark świąteczny, wspólne kolędowanie, spektakle, namiot Świętego Mikołaja to tylko nieliczne z wielu atrakcji, które czekają na nas 19 i 20 grudnia br. na Starym Mieście. Co jeszcze będzie się działo?

Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas.

Jarmark świąteczny, wspólne kolędowanie, spektakle, namiot Świętego Mikołaja to tylko nieliczne z wielu atrakcji, które czekają na nas 19 i 20 grudnia br. na Starym Mieście. 

Wpisane w bożonarodzeniowe tradycje, magiczne Świąteczne Spotkania Elblążan są dla mieszkańców naszego miasta okazją do wspólnego świętowania.

Jarmark bożonarodzeniowy
Na dwa dni Stare Miasto zmieni się w magiczną krainę pełną świątecznych atrakcji i kolorowych kramów. W sobotę i niedzielę (19 i 20 grudnia) zapraszamy na jarmark świąteczny z rękodziełem, tradycyjnymi dekoracjami, stroikami, wypiekami i wigilijnymi potrawami. Stoiska będą czynne od 11:00 do 18:00.

Wspólne kolędowanie
W tym roku scena stanie na Placu Katedralnym. W sobotę od 12:00 i niedzielę od 12:30 odbędą się występy grup dziecięcych z przedszkoli, szkół, elbląskich chórów i zespołów. Ponadto 19 grudnia o godz. 15:30 i 20 grudnia o godz. 14:15 zobaczymy niezwykły spektakl „Opowieść o Rudlofie” w wykonaniu Teatru Szczudlarzy „Z Głową w Chmurach”. Perypetie renifera z czerwonym nosem przedstawią nam 3 metrowy św. Mikołaj, śnieżynki i skaczące renifery.

Dodatkowo artyści przygotowali również pokazy akrobatyczne i paradę  świąteczną. W sobotnie popołudnie o 16:30 odbędzie się koncert kolęd i pastorałek w wykonaniu znanej grupy folkowo - rockowej BRAThANKI. W programie usłyszymy najsłynniejsze kolędy m.in.: „Jezus malusieńki”, „Przybieżeli do Betlejem”, „Mizerna cicha” oraz „Z narodzenia Pana”. W niedzielę zaś na scenie o 15:15 będziemy mogli usłyszeć wyjątkowe aranżacje kolęd w wykonaniu elblążanina Tomasza Steńczyka wraz ze specjalnym powiększonym składem zespołu muzycznego. Przepiękne kolędy i niezwykły głos Tomka towarzyszyć nam będą podczas wspólnej Wigilii. Na zakończenie niedzielnego świętowania zapraszamy o 16:30 na koncert Chóru Cantata z towarzyszeniem solistów oraz Sergiejem Kriuczkowem & Riverboat RAMBLERS, który odbędzie się w Katedrze Św. Mikołaja. W programie obok tradycyjnych kolęd artyści wykonają największe przeboje świąteczne tj.: „Pada śnieg”, „Coraz bliżej święta”, „Kto wie czy za rogiem” i wiele innych.

Spotkanie z Mikołajem
Na Placu Katedralnym na najmłodszych czekać będzie Kraina Świętego Mikołaja. Od godziny 11:00 do 18:00 będzie można spotkać Mikołaja i postacie z bajek oraz wziąć udział w świątecznych animacjach i zabawach. To nie wszystko! Atrakcją będzie karuzela wiedeńska i ciuchcia Mikołaja, z której dzieci będą mogły skorzystać bezpłatnie.

Przy wigilijnym stole
Wspólna wigilia rozpocznie się 20 grudnia o godz. 15:30. W niedzielne popołudnie  elblążanie będą mogli dzielić się opłatkiem i częstować przygotowanymi specjalnie na tę okazję wigilijnymi specjałami.

Organizatorem Świątecznych Spotkań Elblążan jest Prezydent Elbląga.
TOP FAKTY