Zaloguj się | Rejestracja

Piątek, 23 czerwca 2017

imieniny: Wandy, Zenona, Prospera

Pilne!
  • Najtańsze teksty sponsorowane w gazecie elblag24.pl. Zadzwoń już TERAZ! Tel: 668-869-872
17.12.2015 11:35 | mp | 0 komentarzy

„Witaj Gwiazdo Złota”. Niezwykły koncert z Grzegorzem Turnauem

Bilety na ten koncert rozeszły się jak świeże bułeczki. Nic w tym dziwnego. Wydarzenie muzyczne takiego kalibru, to rzadkość w naszym mieście.

Materiał wideo:

Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas.

Bilety na ten koncert rozeszły się jak świeże bułeczki. Nic w tym dziwnego. Wydarzenie muzyczne takiego kalibru, to rzadkość w naszym mieście.

Grzegorza Turnaua większości melomanów nie trzeba przedstawiać. Polski pianista, kompozytor, wokalista i poeta, który stworzył swój własny styl muzyczny i kompozycyjny. Podczas 30-letniej pracy artystycznej nagrał 15 solowych albumów oraz napisał muzykę do wielu spektakli teatralnych.

Katarzyna Laskowska sopran liryczny, dyrektor naczelny i artystyczny OperaLight, solistka scen międzynarodowych. W swoim repertuarze ma bogaty i bardzo zróżnicowany repertuar koncertowy: arie operowe, operetkowe, sakralne, oraz największe dzieła muzyki oratoryjno-kantatowej.

Robert Szpręgiel absolwent Gdańskiej Akademii Muzycznej, po studiach rozpoczął pracę w Teatrze Muzycznym Roma w Warszawie, a po kilku latach postanowił wrócić do śpiewu klasycznego i związał się z Warszawską Operą Kameralną. Śpiewa partie w dziełach Mozarta, Rossiniego, Donizettiego czy Moniuszki. Bierze również udział w projektach kulturalnych i artystycznych produkowanych przez Telewizję Polską.

Koncert inspirowany był płytą z 2008 r., zawierającą tradycyjne kolędy, jak również nowe utwory skomponowane specjalnie na tę okazję przez m.in. Krzesimira Dębskiego i Grzegorza Turnaua, do tekstów takich autorów, jak: ksiądz Jan Twardowski, Jacek Cygan i inni…

Grzegorz Turnau śpiew, fortepian

Katarzyna Laskowska sopran liryczny

Robert Szpręgiel baryton

Marek Moś dyrygent

Elbląska Orkiestra Kameralna

W programie koncertu utwory z płyty "Witaj Gwiazdo Złota" oraz najpiękniejsze kolędy w aranżacjach Krzesimira Dębskiego, Grzegorza Turnaua i innych.

Między innymi:

Kolęda samotnych (muzyka K. Dębski, tekst J. Cygan)

W kropki zielone (muzyka K. Dębski, tekst ks. J. Twardowski)

Jezus malusieńki (aranżacja K,Dębski)

Mizerna cicha (aranżacja K.Dębski)

Dzisiaj w Betlejem (aranżacja K.Dębski)

Gdy śliczna Panna (aranżacja K.Dębski)

Lulajże Jezuniu (aranżacja K.Dębski)

Pójdźmy wszyscy (aranżacja K.Dębski)

Więcej filmu z tego koncertu znajduje się na naszym kanale w serwisie youtube.pl: https://www.youtube.com/channel/UCUEFuabdC-b8BFNk_74tanw

 




TOP FAKTY