Zaloguj się | Rejestracja

Niedziela, 28 maja 2017

imieniny: Augustyna, Jaromira, Wilhelma

Pilne!
  • Najtańsze teksty sponsorowane w gazecie elblag24.pl. Zadzwoń już TERAZ! Tel: 668-869-872
12.07.2016 18:00 | mp. | 2 komentarze

Woda dla psów. Tak elblążanie dbają o zwierzęta w mieście

To zdjęcie otrzymaliśmy na nasz e-mail kontaktowy redakcjaelblag24@gmail.com. Doskonale pokazuje, że elblążanom los zwierząt żyjących w mieście nie jest obojętny. Zwłaszcza teraz, gdy znów zmagamy się z wysokimi temperaturami.

nadesłane
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas.

Wysokie temperatury nie tylko nam dają się we znaki. Również zwierzęta, które żyją w naszym mieście, źle znoszą upały. Zwłaszcza te bezpańskie, które nie mogą liczyć na pomoc właścicieli. Stąd bardzo cieszy taka inicjatywa elblążan. Ktoś przy ul. Płk. Dąbka wystawił miseczkę z wodą, i opatrzył odpowiednim napisem, że to woda dla psów.

Takie zdjęcie otrzymaliśmy na nasz adres kontaktowy: redakcjaelblag24@gmail.com

Zapytaliśmy też jednego z elbląskich weterynarzy, w jaki sposób postępować z psami w czasie wysokich temperatur. To co istotne, to właśnie swobodny dostęp do świeżej wody.

Przede wszystkim należy dać psu dostęp do świeżej wody, najlepiej wymieniać ją kilka razy dziennie. Uwaga! Nie może to być lodowato zimna woda np. z kostkami lodu. Może to się skończyć przeziębieniem, zapaleniem gardła czy anginą. Dobrze by było by pies mógł się schować do chłodniejszego pomieszczenia np. z kafelkami jak łazienka. Dobrym pomysłem jest też wentylator czy przeciąg, jednak nie powinno się wystawiać zwierzęcia na bezpośredni podmuch.

Można schłodzić psa polewając go wodą, a nawet kąpiąc. Staramy się tylko by szczególnie na początku woda nie była za zimna czyli zaczynamy polewanie od letniej i stopniowo obniżamy temperaturę. Warto zwrócić uwagę na uszy, pysk i kark.

Nie wyprowadzamy psa na dłuższe spacery w największy upał! Zwierzak dużo pije więc najwyżej zabierzmy go na zewnątrz na chwilę za potrzebą i w ocienione miejsca. Uważajmy na rozgrzane podłoże jak asfalt czy chodnik, pies może poparzyć sobie łapy.

Najlepszą porą na spacery jest rano i wieczorem. Powinniśmy też wziąć ze sobą wodę.

Nie wolno zwierząt zostawiać w upały w samochodzie! Nawet na parę minut. Właściciele często tak postępują. Dla ludzi jest to niebezpieczne. Nasz pupil o wiele szybciej niż człowiek może dostać udaru. Unikajmy też jazdy samochodem lub komunikacją miejską bez klimatyzacji.

Najgorzej upały znoszą psy krótkoczaszkowe (takie jak bokser, buldog francuski itp.) i długowłose.
TOP FAKTY