Zaloguj się | Rejestracja

Piątek, 23 czerwca 2017

imieniny: Wandy, Zenona, Prospera

Pilne!
  • Najtańsze teksty sponsorowane w gazecie elblag24.pl. Zadzwoń już TERAZ! Tel: 668-869-872
29.07.2016 17:30 | red. | 0 komentarzy

Fiskus zawiadamia o kontrolach przez e-mail? Ministerstwo: To oszustwo

Jeden z naszych Czytelników poinformował nas, że już dwukrotnie otrzymał wiadomość e-mail na swoją skrzynkę, w której „Administracja Podatkowa” zapowiada kontrolę jego finansów i wzywa do stawienia się. Gdzie? Nie wiadomo. Wiadomo, że wiadomość e-mail zawiera załącznik, którego lepiej nie otwierać. Skutki mogą być bowiem katastrofalne.

Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas.

Jak nas poinformował jeden z mieszkańców Elbląga, już dwukrotnie na swoją skrzynkę mailową otrzymał wiadomość od „Administracji Podatkowej”, gdzie podobno Ministerstwo Finansów zapowiada kontrolę jego finansów.

- Podejrzewam, że to jakaś forma oszustwa, ale pewności nie mam – pisze do nas i przesyła zdjęcie wiadomości, jaką otrzymał.

Skontaktowaliśmy się z biurem prasowym Ministerstwa Finansów i dowiedzieliśmy się, że resort wie o takich działaniach. Mają one miejsce w całej Polsce.

- Nie należy otwierać takiej wiadomości, ani załącznika. Załącznik zawiera kod złośliwy. Przestrzegamy i apelujemy o ostrożność! - komunikuje resort finansów.

Jak wynika z informacji zamieszczonej na internetowej stronie MF rozsyłane przez cyberprzestępców e-maile nie zawierają polskich znaków.

Ministerstwo publikuje na swojej stronie pod adresem www.mf.gov.pl przykłady fałszywych wiadomości. Oto mail (tak jak oryginał - bez polskich znaków) na temat „wyznaczonej kontroli dochodów":

„Dzień dobry,

W trakcie naszych kontroli ujawniliśmy ukrycie Pana/Pani dochodow, w związku z czym bedzie przeprowadzona kontrola podatkowa.
Dokument wskazujacy na naruszenia o składaniu fałszywego dochodow zalaczony w e-maile. Sankcja na przeprowadzenie sciagania podatkowego również jest zalaczona do dokumentu.

Prosimy o stawiennictwo do nas do biura w dniu 01.08.2816 do 14:00 ze wszystkimi swoimi dochodami za rok 2016, a także interesują nas niektóre transakcje przeprowadzane w roku bieżącym.

W razie jakichkolwiek pytań prosimy o kontakt telefonicznie lub przez e-mail. Dane kontaktowe znajduja sie poniżej, należy podać w piśmie numer sprawy "PL37467426" i osobisty kod. Ministerstwo Finansów ul. Świętokrzyska 12 00-916 Warszawa NIP: 526-025-02-74 REGON: 000002217."

MF publikuje również przykładowe  postaci graficzne maili przysyłanych przez fałszywych kontrolerów podatków i dochodów.
TOP FAKTY