Zaloguj się | Rejestracja

Niedziela, 28 maja 2017

imieniny: Augustyna, Jaromira, Wilhelma

Pilne!
  • Najtańsze teksty sponsorowane w gazecie elblag24.pl. Zadzwoń już TERAZ! Tel: 668-869-872
08.08.2016 06:50 | red. | 0 komentarzy

Elbląg stanie się światową stolicą Nordic Walking

Już za kilka tygodni Elbląg stanie się stolicą nie tylko Polski, ale i świata w nordic walking. 27 sierpnia w Bażantarni w Pucharze Świata zmierzy się ok. 700 zawodników na dystansach 5, 10 i 21 kilometrów. O stanie przygotowań do imprezy rozmawiali w Urzędzie Miejskim organizatorzy przedsięwzięcia.

Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas.

– Bardzo się cieszę, że po raz kolejny tak prestiżowa impreza odbędzie się właśnie w Elblągu. Mamy wspaniałą Bażantarnię, która jak udowodniliśmy podczas zeszłorocznego finału Pucharu Europy idealnie nadaje się do uprawiania tej dyscypliny.  Na pewno będziemy wspierać te działania – podkreślał podczas spotkania prezydent Witold Wróblewski.

– Jesteśmy dobrze przygotowani. Dziękuję serdecznie za bardzo dobrą współpracę z pana służbami. Jesteśmy jedyną na świecie organizacją, która przygotowuje tak duży cykl i cieszę się, że Elbląg znalazł się wśród organizatorów i deklaruje współpracę. Tegoroczny Puchar będzie po raz pierwszy Pucharem Świata, więc to tu – w Elblągu pisana jest historia polskiego nordic walking – zaznaczył Olgierd Bojke, prezes Polskiej Federacji Nordic Walking.

Zawodnicy, którzy wystartują w Elblągu będą mieli do pokonania 5, 10 i 21 kilometrów. Oprócz sportowych emocji na pewno nie będzie brakowało przyjemności z obcowania z piękną przyrodą elbląskiej Bażantarni.

– W ubiegłym roku nasza trasa w Bażantarni uznana została najładniejszą trasą – podkreśla Urszula Wolna prezes Klubu Sportowego Nordic Walking Elbląskie Włóczy-Kije. – Serdecznie zachęcamy do udziału w zawodach. Zapisy prowadzone są na oficjalnej stronie Pucharu Polski.

Organizatorzy zachęcają do obejrzenia w TVP „Pytania na śniadanie”, które 11 sierpnia poświęcone będzie nordic walking i promocji zbliżających się imprez – w tym elbląskiego Pucharu. 14 i 21 sierpnia natomiast na Placu Katedralnym, przedstawiciele Klubu Sportowego Nordic Walking Elbląskie Włóczy-Kije propagować będą wśród mieszkańców zbliżającą się imprezę, ale również działalność swojego klubu (spotkanie 14 sierpnia odbędzie się w godz. 17.00- 17.30, a 21 sierpnia w godz. 16.00 – 16.30).

Organizatorami Pucharu Europy i Polski w Nordic Walking w Elblągu są: Witold Wróblewski Prezydent Elbląga oraz Polska Federacja Nordic Walking. Partnerem wydarzenia jest Klub Sportowy Nordic Walking Elbląskie Włóczy-Kije.

Wsparcie dla organizacji tej międzynarodowej  imprezy w naszym mieście zadeklarowali również: Wojewoda Warmińsko – Mazurski Artur Chojecki, Marszałek Województwa Gustaw Marek Brzezin oraz Konsul Honorowy Mołdawii Maciej Bukowski.
TOP FAKTY