Zaloguj się | Rejestracja

środa, 28 czerwca 2017

imieniny: Ireneusza, Leona, Benigny

Pilne!
  • Najtańsze teksty sponsorowane w gazecie elblag24.pl. Zadzwoń już TERAZ! Tel: 668-869-872
23.08.2016 15:25 | mp. | 0 komentarzy

Po 35 latach złoto wróciło do Elbląga

Dokładnie po trzydziestu pięciu latach złoto, a nawet dwa wróciło do Elbląga. W 1981 r. Piotr Szustek i Mariusz Kosno – kajakarze ZKS Olimpii Elbląg wywalczyli złoto w kategorii młodzika K-2 M. Długo kajakarze z Elbląga czekali na ponowny wynik.

Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas.

W miniony weekend 439 zawodników z 62 klubów z całej Polski wystartowało na torze regatowym „Brdyujście” w Bydgoszczy w XXXI Młodzieżowych Mistrzostwach Polski i V Mistrzostwa Polski Młodzików w Kajakarstwie Klasycznym.

W roczniku 2002 r. złoto wywalczyli Przemysław Rojek i Adam Witkowscy zawodnicy sekcji kajakarskiej ZKS Olimpia Elbląg. Zawodnicy trenują już razem trzeci sezon. Doskonale się rozumieją, wzajemnie uzupełniają i bardzo dużo czasu spędzają razem, co również przekłada się na wynik sportowy. Do tak przyjaznej osady dołączyli dwa lata temu Igor Komorowski oraz Gabriel Gładkowski – również kajakarze Olimpii z rocznika 2003. Zawodnicy z dużym poczuciem humoru, charyzmą i zawziętością.

Chłopcy w swoim roczniku na dwójce również wywalczyli złoty medal. Przepiękna walka przez cały dystans i niesamowity finisz. Po startach na K-2 zawodnicy wystartowali na K-4 zdobywając srebrny medal. Wyniki sportowe zawodników to nie tylko efekt ich ciężkiej pracy, ale również zaangażowanie rodziców, którzy ze łzami w oczach dopingowali swoje dzieci.

W imieniu Zarządu sekcji kajakowej ZKS „Olimpia” w Elblągu składam gorące podziękowania dla rodziców zawodników: za włożony trud, wyrozumiałość, ciepłą atmosferę i pomoc w przygotowaniu tak wysokiej formy sportowej elbląskich kajakarzy.

Agnieszka Banaś, trener
Sekcja kajakarska ZKS Olimpia Elbląg
TOP FAKTY