Zaloguj się | Rejestracja

Piątek, 23 czerwca 2017

imieniny: Wandy, Zenona, Prospera

Pilne!
  • Najtańsze teksty sponsorowane w gazecie elblag24.pl. Zadzwoń już TERAZ! Tel: 668-869-872
18.10.2016 09:30 | rd. | 8 komentarzy

Czy można skorzystać z toalety w Lidlu lub Biedronce? Nie ma takiej opcji, choć powinna

Nasza Czytelniczka pyta, dlaczego w dużych sklepach typu Lidl czy Biedronka klient nie może skorzystać z…toalety. Zwłaszcza, gdy „za potrzebą” musi się udać dziecko. Sklepy takich toalet nie muszą udostępniać klientom, choć w tej sprawie pojawia się pewna nowość.

Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas.

Nasza Czytelniczka niedawno była w jednym ze sklepów sieci Lidl w Elblągu. Razem z dzieckiem robili większe zakupy. W pewnym momencie pojawił się…problem.

- Miałam już pełny koszyk, ale jeszcze robiliśmy zakupy. Córka jednak musiała skorzystać z toalety. Zapytałam pracownicę sklepu, czy jest taka możliwość i dowiedziałam się, że nie. Córka musiała wytrzymać, aż zapłacę za zakupy i wyjdziemy ze sklepu – mówi nasza Czytelniczka. – Sklep jest dość duży. Czy nie można jednak zrobić, choć niewielkiej, toalety dla klientów?

Żaden ze sklepów sieci Lidl czy Biedronka nie oferuje swoim klientom skorzystania z toalety. W jednym z nich dowiedzieliśmy się, że praktycznie nigdy takiej potrzeby kupujący nie zgłaszali.

Ponadto prawo stanowi, że dopiero obiekty handlowe o powierzchni powyżej 500 m2 muszą być wyposażone w toaletę dla klientów. Niestety w obowiązujących przepisach nie ma przejrzystej definicji sklepu wielkopowierzchniowego. To powoduje trudności w dochodzeniu do tego, który obiekt powinien udostępnić WC, a który nie.

Tymczasem przełom w tej sprawie wykonała sieć Lidl. Jej kolejny sklep, który powstaje w Poznaniu, zostanie wyposażony w toalety dla klientów.

Nowy obiekt Lidla stworzono według nowego konceptu. Sklep został wyposażony m.in. w rozwiązania ekologiczne: oświetlenie LED, szklaną fasadę budynku, gruntowe pompy ciepła oraz instalację fotowoltaiczną.

Klienci skorzystają również z nowych kas, szerokich alejek zakupowych, większej liczby miejsc parkingowych, dwóch stacji do ładowania pojazdów elektrycznych oraz... toalet, w tym dla osób niepełnosprawnych.

- Wierzymy, że przez te działania uda nam się wyznaczyć nowy standard w handlu detalicznym - podkreśla Aleksandra Robaszkiewicz, PR Manager Lidl Polska.

Lidl podjął decyzję o stworzeniu dodatkowej toalety wraz z przewijakiem dla niemowląt, natomiast Biedronka tłumaczy, że wiele z jej sklepów mieści się w istniejących wcześniej budynkach, co niesie za sobą ograniczenia i nie daje możliwości udostępnienia klientom WC.
TOP FAKTY