Zaloguj się | Rejestracja

Sobota, 24 czerwca 2017

imieniny: Jana, Danuty, Janiny

Pilne!
  • Najtańsze teksty sponsorowane w gazecie elblag24.pl. Zadzwoń już TERAZ! Tel: 668-869-872
30.12.2016 17:50 | rd. | 2 komentarze

Tak będzie wyglądał wiadukt na Zatorze. Zobacz film

Podczas dzisiejszej sesji Rady Miasta Elbląga zaprezentowano film pokazujący wizualizację planowanego do budowy wiaduktu na osiedle Zatorze. Co o takiej inwestycji sądzicie?

Materiał wideo:

Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas.

Teraz albo…nigdy? Tak przekonywał radnych miejskich prezydent Elbląga, Witold Wróblewski do swojej wizji budowy wiaduktu na Zatorze.

– Jest jedyna i niepowtarzalna szansa na dofinansowanie tej inwestycji. Są dedykowane środki w ramach ZIT na tego typu przedsięwzięcie. Od wielu lat zadanie jest postulowane i było wielokrotnie obiecywane mieszkańcom Zatorza – mówił prezydent. – Mam świadomość trudności tego budżetu, ale wiem jedno, że jeżeli teraz nie zrealizujemy tej inwestycji, to ten wiadukt nigdy nie powstanie, a Zatorze na zawsze zostanie dzielnicą odciętą torami od miasta.

Radny Michał Missan ripostował, że planowane inwestycje, to inwestycje-pomniki. Nigdy się finansowo miastu nie zwrócą. Dodatkowo są kosztowne w realizacji.

Przedstawiamy wizualizację wiaduktu na Zatorze, którą radnym miejskim zaprezentował prezydent Elbląga Witold Wróblewski.

Obiekt będzie kosztował około 15,6 mln zł. Do tego dochodzą jeszcze koszty wykonania dróg dojazdowych. Jego realizacja została zaplanowana do roku 2018.

Projekt wiaduktu zakłada, że nowa trasa o długości ok. 500 m ma mieć swój początek na skrzyżowaniu ulic Lotniczej z Aleją Grunwaldzką. Następnie na wysokości istniejącego auto-komisu i zjazdu do bazy PKS, przed torami kolejowymi skręcałaby w lewo. Planowany wiadukt od wschodu omijałby obecny przejazd kolejowy i włączał się w ul. Skrzydlatą.

W związku z przewidywanym natężeniem ruchu kołowego, potrzebne będzie również rondo przy wiadukcie. Planowana jest także droga rowerowa oraz budowa trzech zatoczek autobusowych.

Ta inwestycja wiąże się także z koniecznością wyburzenia czterech, pustych obecnie, budynków w pobliżu ul. Skrzydlatej oraz wycinka części drzew.

Środki na budowę wiaduktu nad torami mają pochodzić z elbląskiej puli Zintegrowanych Inwestycji Terytorialnych. Elbląg ma otrzymać na inwestycje 40 mln zł.

Więcej informacji w tej sprawie w:

 
TOP FAKTY