Zaloguj się | Rejestracja

Sobota, 24 czerwca 2017

imieniny: Jana, Danuty, Janiny

Pilne!
  • Najtańsze teksty sponsorowane w gazecie elblag24.pl. Zadzwoń już TERAZ! Tel: 668-869-872
02.01.2017 08:30 | as. | 2 komentarze

Elbląska prokuratura wszczyna postępowanie w sprawie nieprawidłowości w EPEC

Na wniosek Centralnego Biura Antykorupcyjnego Prokuratura Rejonowa w Elblągu wszczęła postępowanie w sprawie nieprawidłowości przy ogłoszonym przez EPEC przetargu w sprawie modernizacji sieci ciepłowniczej.

Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas.

Śledczy zarzucają byłemu zarządowi EPEC, że przy organizacji przetargu na modernizację sieci ciepłowniczej tak ułożono specyfikację zamówienia, że ograniczono możliwość konkurencyjności.  W ten sposób faworyzowany tylko jedną firmę, która mogła spełnić warunki zamówienia. Potwierdziły to zarzuty, jakie po kontroli postawiły miejskiej spółce zarówno CBA, jak i Urząd Zamówień Publicznych. Nieprawidłowości dopatrzyła się również specjalna komisja powołana przez prezydenta miasta.

Mimo iż poprzedni zarząd EPEC bronił się, jak mógł, powołując nawet opracowanie kosztownych ekspertyz w renomowanych kancelariach prawnych, to efekt jest taki iż CBA skierowało w listopadzie 2016 r. wniosek do Prokuratury Rejonowej w Elblągu, w sprawie wszczęcia postępowania o możliwości popełnienia przestępstwa w elbląskiej spółce ciepłowniczej.

Na razie jeszcze nie wiadomo, jak długo elbląscy śledczy będą badali sprawę. Prokuratura zapowiedziała przesłuchanie świadków.

Przypomnijmy, że również Elbląski Komitet Obywatelski w listopadzie 2016 r. złożył również w tej sprawie zawiadomienie do Prokuratury Krajowej.

– Polityczna solidarność w obronie łamania prawa czyni z Elbląga miejsce paranoiczne, powstał bowiem wielopartyjny kartel złożony z parlamentarzystów Platformy Obywatelskiej i PiS-u, chroniący zarząd komunalnej spółki ciepłowniczej, która w majestacie prawa bez skrupułów łupi portfele elbląskich rodzin. Za ciepło elblążanie płaca prawie połowę więcej niż w porównywalnym wielkością Tczewie. Tajemnicą poliszynela jest, że znacząca część ceny ciepła w Elblągu wynika z niegospodarności, inwestycji z naruszeniem prawa i bizantyjskiego sposobu prowadzenia spraw spółki. Dramat Elbląga polega na tym, że w odróżnieniu od Warszawy, gdzie w aferę reprywatyzacyjną zmieszani są prominentni działacze PO, w Elblągu natomiast za aferą ciepłowniczą EPEC-u stoją lokalni działacze SLD, PO i PiS-u. Ten nieformalny kartel od wielu lat obsadzał zarządy i rady nadzorcze spółek komunalnych w Elblągu – pisał na naszych łamach działacz EKO, Stefan Rembelski.

Więcej o tym tu: http://fakty.elblag.pl/eko-zlozylo-do-prokuratury-zawiadomienie-w-sprawie-nieprawidlowosci-w-epec/

 

Więcej informacji w tej sprawie w:

 
TOP FAKTY