Zaloguj się | Rejestracja

Sobota, 24 czerwca 2017

imieniny: Jana, Danuty, Janiny

Pilne!
  • Najtańsze teksty sponsorowane w gazecie elblag24.pl. Zadzwoń już TERAZ! Tel: 668-869-872
03.01.2017 06:18 | rd. | 4 komentarze

Prokuratura Okręgowa w Elblągu: została wyrządzona znaczna szkoda majątkowa

Jak już informowaliśmy, elbląscy prokuratorzy, na wniosek Centralnego Biura Antykorupcyjnego, wszczęli postępowanie w sprawie możliwego popełnienia przestępstwa w EPEC podczas przetargu na modernizację sieci ciepłowniczej. Prokuratura na razie prowadzi postępowanie „w sprawie”.

Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas.

Prokuratorzy, w specjalnym komunikacie, wskazują iż mogło tu dojść do wyrządzenia znacznej szkody majątkowej. Chodzi bowiem o fakt, że w wyniku postępowania wyjaśniającego w te sprawie, Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej zażądał od EPEC zwrotu ponad miliona złotych z udzielonej dotacji na przeprowadzenie modernizacji sieci ciepłowniczej.

Jak czytamy w komunikacie Prokuratury Okręgowej w Elblągu:

„Prokuratura Okręgowa w Elblągu w sprawie PO I Ds 66.2016 wszczęła śledztwo w sprawie niedopełnienia obowiązków wynikających z postanowień ustawy Prawo o zamówieniach publicznych, przez osoby obowiązane do zajmowania się sprawami majątkowymi Elbląskiego Przedsiębiorstwa Energetyki Cieplnej Sp z o.o., w związku z przeprowadzonymi postępowaniami o udzielenie zamówienia w ramach realizowanego projektu „Modernizacja miejskiego systemu ciepłowniczego w Elblągu” w wyniku czego została wyrządzona znaczna szkoda majątkowa, to jest o czyn z art. 296 § 1 kk w zw. z art. 12 kk.

Postępowanie prowadzone jest „w sprawie”, a w jego toku wyjaśniane są wszystkie okoliczności związane z przeprowadzeniem procedur i realizacji decyzji w przedmiocie udzielania zamówień publicznych”.

Jak informowaliśmy wczoraj, śledczy zarzucają zarządowi EPEC, że przy organizacji przetargu na modernizację sieci ciepłowniczej tak ułożono specyfikację zamówienia, że ograniczono możliwość konkurencyjności.

W ten sposób faworyzowany tylko jedną firmę, która mogła spełnić warunki zamówienia. Potwierdziły to zarzuty, jakie po kontroli postawiły miejskiej spółce zarówno CBA, jak i Urząd Zamówień Publicznych. Nieprawidłowości dopatrzyła się również specjalna komisja powołana przez prezydenta miasta.

Mimo iż poprzedni zarząd EPEC bronił się, jak mógł, powołując nawet opracowanie kosztownych ekspertyz w renomowanych kancelariach prawnych, to efekt jest taki iż CBA skierowało w listopadzie 2016 r. wniosek do Prokuratury Rejonowej w Elblągu, w sprawie wszczęcia postępowania o możliwości popełnienia przestępstwa w elbląskiej spółce ciepłowniczej.

Więcej o tym pisaliśmy tu: http://fakty.elblag.pl/elblaska-prokuratura-wszczyna-postepowanie-w-sprawie-nieprawidlowosci-w-epec/

Więcej informacji w tej sprawie w:

 
TOP FAKTY