Zaloguj się | Rejestracja

Czwartek, 29 czerwca 2017

imieniny: Piotra, Pawła, Benity

Pilne!
  • Najtańsze teksty sponsorowane w gazecie elblag24.pl. Zadzwoń już TERAZ! Tel: 668-869-872
10.01.2017 12:14 | as. | 4 komentarze

Alarm pożarowy w CH Ogrody. Na miejsce pojechali strażacy

Wczoraj elbląscy strażacy odebrali sygnał alarmowy z systemu powiadamiania pożarowego. System wykrył zagrożenie pożarowe w Centrum Handlowym Ogrody. Na miejsce pojechały cztery zastępy strażackie oraz wóz z drabiną.

fot. zdjęcie archiwalne
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas.

W poniedziałek, o godz. 16.00, osoby przebywające w Centrum Handlowym Ogrody z zaskoczeniem obserwowały niespodziewaną akcję elbląskich strażaków. Cztery wozy strażackie podjechały pod obiekt handlowy. Elbląscy strażacy zostali bowiem postawieni w stan gotowości przez sygnał alarmowy z centrum powiadamiania pożarowego.

Według raportu pożar miał nastąpić właśnie w Centrum Handlowym Ogrody. Na miejsce wysłano cztery zastępy strażaków oraz wóz z drabiną.

Jak się na szczęście okazało, alarm był fałszywy. Pożaru nie stwierdzono. Alarm zaś został wywołany przez błąd w systemie.

- Mamy takie procedury, że każdy sygnał z budynków podłączonych do systemu powiadamiania pożarowego musimy dokładnie sprawdzić – dowiedzieliśmy się w elbląskiej Komendzie Straży Pożarnej. – Nie ma możliwości odwołania alarmu przez system. Czasami po prostu elektronika zawodzi.

Elbląscy strażacy, po sprawdzeniu całego obiektu, zakończyli działania i wrócili do Komendy.

 

Więcej informacji w tej sprawie w:

 
TOP FAKTY