Zaloguj się | Rejestracja

Czwartek, 20 lipca 2017

imieniny: Czesława, Hieronima, Eliasza

Pilne!
  • Najtańsze teksty sponsorowane w gazecie elblag24.pl. Zadzwoń już TERAZ! Tel: 668-869-872
11.01.2017 08:52 | rd. | 2 komentarze

Wiemy, jakie inwestycje pojawią się w tym roku na Targowisku Miejskim

Popularny elbląski „Rynek” to miejsce, które aż prosi się o wykonanie inwestycji. Handlowcy pracują w ciężkich warunkach, na mrozie, bez zadaszenia. Kupujący podobnie, muszą zmagać się z różnymi warunkami atmosferycznymi. Jednak w najbliższych dwóch latach ta sytuacja ma się zmienić.

Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas.

Miasto chce w tym roku przeznaczyć prawie 1,6 mln zł na działania inwestycyjne na terenie Targowiska Miejskiego. Radna Maria Kosecka, jeszcze w listopadzie 2016 r. pytała o to, na co te środki konkretnie zostaną przeznaczone.

Jak informuje prezydent Elbląga, jeszcze w tym roku mają rozpocząć się prace polegające na rozbiórce wiat zadaszonych i stołów. W tym miejscu mają pojawić się nowe, zadaszone pawilony. Zostanie znacznie poszerzona droga przy tych wiatach. Miasto przewiduje wyburzenie starych pawilonów znaczonych numerami od 1 do 21 i budowę nowych pawilonów od nr 1 do 15.

Cały plac główny Targowiska ma zostać odnowiony i wyposażony w system odwodnienia. Ponadto plac zostanie oświetlony przez dwie lampy.

W kolejnym etapie na Targowisku Miejskim mają pojawić się nowe pawilony modułowe oraz kolejne miejsca parkingowe.

- Mam nadzieję, że po latach starań elbląski „Rynek” przejdzie długo wyczekiwaną modernizację i będzie odpowiednim miejscem do handlu artykułami spożywczymi i pozostałymi, a także radykalnej poprawie ulegną warunki pracy osób tam pracujących – mówi radna Maria Kosecka.

 

Więcej informacji w tej sprawie w:

 
TOP FAKTY