Zaloguj się | Rejestracja

Piątek, 23 czerwca 2017

imieniny: Wandy, Zenona, Prospera

Pilne!
  • Najtańsze teksty sponsorowane w gazecie elblag24.pl. Zadzwoń już TERAZ! Tel: 668-869-872
16.02.2017 08:30 | rd. | 1 komentarz

Bus Guliwer zmienił nazwę – teraz to PKS Braniewo. Co na to PKS Elbląg?

Dalszy ciąg walki dwóch przewoźników autobusowych na braniewsko-elbląskim rynku usług przewozowych. Niewielka firma Bus Guliwer jakiś czas temu rzuciła wyzwanie PKS Elbląg. Teraz braniewski przewoźnik zmienił niespodziewanie nazwę na PKS Braniewo. Czy to dalszy etap walki z konkurencją?

Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas.

Ta walka między dwoma przewoźnikami na rynku braniewsko-elbląskim toczy się już od dłuższego czasu i oparła się nawet o orzeczenie Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów. UOKIK wydał wówczas rozstrzygniecie korzystne dla braniewskiego przewoźnika.

Po kilku latach względnego spokoju, obie firmy ponownie starły się na działania promocyjne i argumenty. Właściciel Guliwera oskarża elbląski PKS o nieuczciwe praktyki. Z kolei dokładnie o to samo firmę z Braniewa posądza dyrekcja PKS Elbląg.

Firmy oczywiście walczą na ilość kursów, ich godziny oraz ceny za przewóz.

O tym więcej pisaliśmy tu: http://fakty.elblag.pl/pks-kontra-guliwer-czy-elblaski-przewoznik-probuje-nieuczciwie-zniszczyc-lokalnego-rywala/

Dyrekcja PKS Elbląg zarzuty Guliwera odpierała, „odbijając piłeczkę” w stronę braniewskiego przewoźnika. To właśnie ta firma, według elbląskiego PKS-u miała stosować praktyki nieuczciwej konkurencji.

O tym pisaliśmy tu: http://fakty.elblag.pl/pks-elblag-to-guliwer-stosuje-nieuczciwe-praktyki/

Kto w tym sporze ma rację? Do końca już nie wiadomo. Wiadomo jednak, że braniewski przewoźnik postarał się, aby ostatnie zdanie należało do niego. Kilka tygodni temu dość niespodziewanie zmienił nazwę firmy na PKS Braniewo. Jakby nie patrzeć, całkiem podobną do swojego konkurenta.

O tym fakcie firma poinformowała na swojej oficjalnej stronie internetowej:

Drodzy Pasażerowie! Pragniemy poinformować Was, że z dniem 28 stycznia 2017 roku nasza firma zmienia nazwę na PKS Braniewo. Jednocześnie zapewniamy, że rozkłady jazdy na naszych liniach, cenniki przejazdów, ulgi i regulaminy pozostają takie, jak dotychczas. Serdecznie zapraszamy!

– Tylko my jesteśmy przewoźnikiem z Braniewa, więc zdecydowaliśmy aby w nazwie znalazło się to miasto – wyjaśnia właściciel firmy, Rafał Paluch.

Co na to PKS Elbląg? Tego postaramy się wkrótce dowiedzieć.
TOP FAKTY