Zaloguj się | Rejestracja

Piątek, 23 czerwca 2017

imieniny: Wandy, Zenona, Prospera

Pilne!
  • Najtańsze teksty sponsorowane w gazecie elblag24.pl. Zadzwoń już TERAZ! Tel: 668-869-872
23.02.2017 20:30 | as. | 0 komentarzy

Tragedia we Fromborku. Kolejna ofiara tlenku węgla!

Policjanci ustalają okoliczności tragicznego zdarzenia we Fromborku. Trzyosobowa rodzina uległa zatruciu, prawdopodobnie tlenkiem węgla. Jedna z osób zmarła.

Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas.

Policjanci wyjaśniają okoliczności zdarzenia, do którego doszło wczoraj w godzinach porannych we Fromborku. Ze wstępnych ustaleń wynika, że trzyosobowa rodzina zatruła się tlenkiem węgla. Jedna z osób, 99-letnia kobieta zmarła. Dwie pozostałe osoby zostały hospitalizowane w braniewskim szpitalu.

Trwają policyjne czynności. Na miejscu wraz z policjantami pracował prokurator oraz strażacy. Sprawę prowadzi Posterunek Policji we Fromborku.

Tlenek węgla – cichy zabójca.

Tlenek węgla CO, potocznie zwany czadem, w temperaturze pokojowej jest bezbarwnym i bezwonnym gazem. Ma silne własności toksyczne.

Aby uniknąć zaczadzenia zadbaj o odpowiednią wentylację, w szczelnych oknach stosuj mikrowentylację. Nie zasłaniaj kratek wentylacyjnych w ścianie, drzwiach. Systematycznie dokonuj przeglądów okresowych przewodów kominowych (ich szczelności). W każdym przypadku nie należy bagatelizować objawów duszności, bólów i zawrotów głowy, nudności, przyspieszenia czynności serca i oddychania, gdyż mogą być sygnałem, że ulegamy zatruciu czadem. W takiej sytuacji należy natychmiast przewietrzyć pomieszczenie, w którym się znajdujemy i zasięgnąć porady lekarskiej. Ponadto zwiększymy nasze bezpieczeństwo instalując certyfikowane czujki mierzące stężenie tlenku węgla.

Więcej informacji w tej sprawie w:

 
TOP FAKTY