Zaloguj się | Rejestracja

Sobota, 24 czerwca 2017

imieniny: Jana, Danuty, Janiny

Pilne!
  • Najtańsze teksty sponsorowane w gazecie elblag24.pl. Zadzwoń już TERAZ! Tel: 668-869-872
02.03.2017 08:30 | rd. | 1 komentarz

Dzielna kobieta. Ryzykując życiem nie pozwoliła wyjechać pijanemu kierowcy TiR-a

Godna naśladowania postawa kobiety pozwoliła uniemożliwić dalszą jazdę nietrzeźwemu kierowcy ciężarówki. 42-latkowi wyjeżdżającemu tirem z parkingu drogę zastawiła pracownica restauracji. Zatrzymany mężczyzna miał w organizmie 1 promil alkoholu. Teraz może mu grozić kara do 2 lat pozbawienia wolności. Dzięki takiej postawie świadka, być może nie doszło do tragedii na drodze.

Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas.

Wczoraj około godziny 8.30 policjanci z Ostródy otrzymali zgłoszenie o zatrzymaniu kierowcy, który może być pijany. Pracownica restauracji mając podejrzenia, co do stanu trzeźwości stanęła bezpośrednio przed ciężarówką i nie pozwoliła odjechać kierowcy z parkingu. Następnie o swoich przypuszczeniach powiadomiła policjantów.

Funkcjonariusze, którzy po chwili przyjechali we wskazane miejsce potwierdzili zgłoszenie kobiety. Badanie alkomatem wykazało, że 42-latni kierowca mana miał w organizmie 1promil alkoholu.

Mężczyzna trafił do policyjnego aresztu. Za kierowanie pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości grozi mu kara nawet do 2 lat pozbawienia wolności oraz zakaz prowadzenia pojazdów.

Po raz kolejny wzorowa świadka przyczyniła się do tego, że został zatrzymany nietrzeźwy kierowca. Dzięki takiej postawie, być może nieodpowiedzialne zachowanie 42-latka nie skończyło się tragicznie.

źródło: KMP Ostróda
TOP FAKTY