Zaloguj się | Rejestracja

Niedziela, 28 maja 2017

imieniny: Augustyna, Jaromira, Wilhelma

Pilne!
  • Najtańsze teksty sponsorowane w gazecie elblag24.pl. Zadzwoń już TERAZ! Tel: 668-869-872
03.03.2017 08:04 | rd. | 0 komentarzy

Nowa inwestycja w Braniewie za 5,5 mln zł. Budują tam podświetlany most

W Braniewie powstaje nowa przeprawa nad Pasłęką. Most o rozpiętości 55 m i 13 m szerokości zostanie obustronnie podświetlony. Obiekt zostanie oddany do użytku w 2018 roku.

Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas.

Przeprawa połączy ulicę PCK i Przemysłową, spinając ze sobą oddzielone dzielnice miasta. Jak mówi burmistrz miasta, Monika Trzcińska, Braniewo jest miejscowością przygraniczną, przez którą codziennie przejeżdża bardzo duża ilość samochodów. Powstanie drugiego mostu korzystnie wpłynie zatem na płynność ruchu i ułatwi komunikację.

Przeprawa nad Pasłęką będzie miała 55 m rozpiętości i 13 m szerokości. Koszt inwestycji to 5,5 mln zł brutto. Realizacja inwestycji zakończy się we wrześniu 2018 roku. Most zostanie zbudowany w konstrukcji łukowej, w technologii nasuwania podłużnego.

Łukowa konstrukcja mostu umożliwia wykonanie przęseł obiektu o dużych rozpiętościach, co pozwala uniknąć budowy podpór pośrednich. Zastosowanie technologii nasuwania podłużnego pozwoli wykonawcy uniknąć wykonywania tymczasowych podpór pośrednich w korycie rzeki. Jak tłumaczy menadżer projektu, Szymon Wasilewski, teren, na którym powstaje inwestycja jest położony w na obszarze specjalnej ochrony ptaków i nadzoru środowiska o nazwie Natura 2000 „Dolina Pasłęki”.

Więcej informacji w tej sprawie w:

 
TOP FAKTY