Zaloguj się | Rejestracja

Sobota, 24 czerwca 2017

imieniny: Jana, Danuty, Janiny

Pilne!
  • Najtańsze teksty sponsorowane w gazecie elblag24.pl. Zadzwoń już TERAZ! Tel: 668-869-872
03.03.2017 12:30 | rd. | 2 komentarze

Remont ul. Kościuszki i…potężne problemy kierowców. Drogowcy nie ustawili znaków ostrzegawczych

Ulica Kościuszki stanowi objazd dla kierowców jadących w stronę centrum, od ul. Mickiewicza i Bema. To jeden z szybszych „skrótów” dla tych, którzy chcą szybko dostać się w rejon Szpitala Wojewódzkiego. Niestety, wejście drogowców na uliczkę spowodowało chaos.

foto i video: Dawid Araszewski

Materiał wideo:

Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas.

Od środy  22.02.2017r. rozpoczęły się roboty przygotowawcze związane weekendowymi remontami dróg, realizowanymi na podstawie umowy zawartej z firmą SKANSKA S.A w 25.08.2016 r. na  „Odnowę nawierzchni dróg w Elblągu Etap II”.

Na ul. Kościuszki Etap I (od ul. J. Bema do ul.13 Elbląskiego Pułku Przeciwlotniczego), na długość około 845 m rozpoczną się prace przygotowawcze związane m.in. z regulacją krawężników, przełożeniem chodników powodujące miejscowe czasowe utrudniania w ruchu.

Kierowcy przede wszystkim byli zaskoczeni remontem tej uliczki. Nie ustawiono żadnych znaków ostrzegawczych o zwężeniu jezdni do jednego pasa.

- Proszę zauważyć, że już przy wylocie z Mickiewicza nie ustawiono żadnego znaku, który informuje, że ul. Kościuszki będzie zwężona. My tu ustawiamy się na dwóch pasach, bo Kościuszki jest jednokierunkowa na tym odcinku wjazdowym. Co się dzieje dalej? Kierowcy z prawego pasa natykają się na remont. Usilnie więc chcą zjechać na pas lewy i robi się korek. Dodam, że ten odcinek ulicy i tak jest w szczycie mocno obciążony. Co dopiero gdy jeden pas Kościuszki jest wyłączony? – alarmuje nas nasz Czytelnik. – Problem mają kierowcy, którzy z Bema chcą skręcić w prawo, w Kościuszki.

Drogowcy, przystępując do swoich robót, najwyraźniej przegapili konieczność montażu znaku ostrzegawczego. Co powoduje zamieszanie w płynnym ruchu drogowym. Wczoraj, po interwencji mieszkańców, jedyne co zostało zrobione, to udrożniono nieco miejsca przy wjeździe w ul. Kościuszki.

- Co z tego, skoro zaraz i tak trzeba zmieniać szybko pas na lewy. Kierowcy z Bema, nadal wpadają w „ślepy zaułek”. Przy wjeździe na Kościuszki powinien stać odpowiedni znak informujący o remoncie i zwężeniu jezdni – dodaje nasz Czytelnik.

Jak obciążony jest to odcinek elbląskich dróg, widać na naszym filmie, który był wykonany w godzinach porannych.

 

Więcej informacji w tej sprawie w:

 




TOP FAKTY