Zaloguj się | Rejestracja

Piątek, 26 maja 2017

imieniny: Filipa, Pauliny, Eweliny

Pilne!
  • Najtańsze teksty sponsorowane w gazecie elblag24.pl. Zadzwoń już TERAZ! Tel: 668-869-872
06.03.2017 10:30 | rd. | 0 komentarzy

Kto może płacić kartami urzędowymi? Tylko kilka osób

Różne mity, historie narosły wokół urzędowych kart płatniczych. Kto może nimi płacić, w jakich sytuacjach i do jakiej wysokości?  Jak urzędnicy wydają nasze, publiczne pieniądze? Postanowiliśmy to sprawdzić.

Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas.

Kilka lat temu, za czasów prezydenta Grzegorza Nowaczyka, krążyły wprost legendy o „złotych kartach” płatniczych bez limitu wydatków. Jak się później okazało, te informacje nie miały wiele wspólnego z prawdą.

Jak więc obecnie wygląda sytuacja z wydawaniem pieniędzy publicznych za pomocą kart płatniczych przez urzędników elbląskiego Ratusza?

To reguluje zarządzenie prezydenta miasta  z marca tego roku. Dokument określa, że płatniczymi kartami w Ratuszu mogą posługiwać się jedynie: prezydent miasta, jego zastępcy, kierowca urzędowy oraz dyrektor Departamentu Promocji i Kultury. Kierowca może płacić kartą do wysokości kwoty 5 tys. zł. Natomiast dyrektor tego departamentu do kwoty 3 tys. zł. Limity nie zostały podane jeśli chodzi o prezydenta miasta i jego zastępców.

Zarządzenie określa również, za jakie usługi można płacić urzędowymi kartami płatniczymi. Są to: zakup paliwa, opłaty hotelowe, gastronomiczne, parkingowe oraz usługi związane z prowadzeniem działań e-marketingowych.
TOP FAKTY