Zaloguj się | Rejestracja

Czwartek, 22 czerwca 2017

imieniny: Pauliny, Flawiusza, Agenora

Pilne!
  • Najtańsze teksty sponsorowane w gazecie elblag24.pl. Zadzwoń już TERAZ! Tel: 668-869-872
07.03.2017 12:30 | rd. | 1 komentarz

Jest szansa na poradnię kardiologiczną dla dzieci. Prezydent będzie rozmawiał z NFZ

Prezydent Witold Wróblewski chce podjąć rozmowy z Narodowym Funduszem Zdrowia o konieczności utworzenia w Elblągu poradni kardiologicznej dla dzieci. Taką odpowiedź otrzymał elblążanin Janusz Lewalski, który w tej sprawie pisał pisma do prezydenta miasta.

Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas.

Jak już wcześniej informowaliśmy, w naszym mieście brakuje szeregu poradni specjalistycznych dla dzieci. W tym również tej kardiologicznej. W tej sprawie interweniował jeden z mieszkańców Elbląga. Pisał pisma do dyrekcji Szpitala Miejskiego w Elblągu oraz do radnych miejskich.

O tym informowaliśmy tu: http://fakty.elblag.pl/elblazanin-walczy-o-kardiologie-dziecieca-pisze-skarge-na-prezydenta-miasta-do-radnych/

Jak się okazuje, władze Elbląga do tego problemu chcą podejść poważnie. Prezydent Witold Wróblewski odpowiedział, że co prawda za tworzenie tego typu poradni w danym mieście odpowiedzialny jest Narodowy Fundusz Zdrowia, jednak miasto podejmie z NFZ rozmowy na ten temat.

- Na miejscu pana Prezydenta nie byłbym aż takim optymistą, że NFZ sam wystąpi z propozycją utworzenia poradni kardiologicznej przy Szpitalu Miejskim w Elblągu gdyż to podmiot zainteresowany ma obowiązek wystąpić o takie utworzenie do odpowiednich organów. Mając powyższe na uwadze liczę, iż szpital oraz samorząd podejmą stosowne kroki aby w naszym mieście poradnia kardiologiczna dla dzieci powstała, a temat nie zostanie zamieciony pod dywan znowu na kolejne lata – pisze Janusz Lewalski. – Szanowny panie Prezydencie, jako mieszkańcy i wyborcy liczymy, że razem z Dyrekcją Szpitala Miejskiego w Elblągu temat zostanie zgłębiony i już niedługo otrzymamy dalsze informacje co do podjętych kroków oraz o informację o wynikach spotkania Prezydenta z Dyrektorem NFZ.

O tym, że rodzice chorych dzieci w naszym mieście nie mają co liczyć na pomoc lekarzy specjalistów z wielu dziedzin medycyny, pisaliśmy wielokrotnie. Elblążanie ze swoimi dziećmi muszą jeździć na konsultacje i leczenie do Gdańska lub Olsztyna.

Pisaliśmy o tym tu: http://fakty.elblag.pl/masz-chore-dziecko-i-mieszkasz-w-elblagu-to-masz-problem/

Więcej informacji w tej sprawie w:

 
TOP FAKTY