Zaloguj się | Rejestracja

Piątek, 26 maja 2017

imieniny: Filipa, Pauliny, Eweliny

Pilne!
  • Najtańsze teksty sponsorowane w gazecie elblag24.pl. Zadzwoń już TERAZ! Tel: 668-869-872
14.03.2017 14:30 | as. | 2 komentarze

Miasto przystępuje do ważnej inwestycji. Szykują się utrudnienia w ruchu

Ratusz przymierza się do rozpoczęcia budowy kolejnego torowiska wzdłuż ulic Grota Roweckiego i 12 Lutego. Choć urzędnicy czekają jeszcze na decyzję Urzędu Zamówień Publicznych w sprawie odwołania od wyniku przetargu, to już planowane są przyszłe objazdy dla ruchu kołowego.

Materiał wideo:

Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas.

Przetarg na wykonanie tej inwestycji miejskiej wygrała firma ZUE z Krakowa. Jej konkurent jednak odwołał się od tej decyzji i teraz Ratusz oczekuje na decyzję Urzędu Zamówień Publicznych. Jednak elbląscy urzędnicy nie próżnują, i już przygotowują miasto na problemy komunikacyjne.

Pierwszy etap budowy torowiska tramwajowego dla zadania pn.:  „Przebudowa drogi wojewódzkiej nr 504 Etap II – budowa torowiska i trakcji tramwajowej w ul. Gen. Grota Roweckiego i ul. 12 Lutego w Elblągu” obejmuje wykonanie robót w ulicy Gen. Grota Roweckiego na odcinku od skrzyżowania z ulicą Traugutta do przejścia dla pieszych przy skrzyżowaniu z ulicą 12 Lutego.

W czasie prowadzenia robót wyłączone zostaną z ruchu wewnętrzne pasy na obu jezdniach ulicy Gen. Grota Roweckiego na odcinku od ul. Traugutta do ul. 12 Lutego. Ruch będzie się odbywał po jednym pasie (zewnętrznym) na obu kierunkach. W wyniku wyłączenia z ruchu pasów wewnętrznych skróceniu ulegną pasy do skrętu w lewo przed skrzyżowaniami w kierunku ulic 12 Lutego i Romualda Traugutta. Wyłączone zostanie także z ruchu przejście dla pieszych przez ul. Gen. Grota Roweckiego w rejonie skrzyżowania z ulicą Trybunalską.

- Na razie jeszcze nie znamy terminu, kiedy prace drogowe się rozpoczną. Czekamy na decyzję w sprawie złożonego odwołania jednego z oferentów – mówi prezydent Witold Wróblewski.

Jak podkreśla jednak prezydent, prace budowlane na tym odcinku ulic potrwają około miesiąca. Cała inwestycja zaś będzie prowadzona etapami.
TOP FAKTY