Zaloguj się | Rejestracja

Czwartek, 29 czerwca 2017

imieniny: Piotra, Pawła, Benity

Pilne!
  • Najtańsze teksty sponsorowane w gazecie elblag24.pl. Zadzwoń już TERAZ! Tel: 668-869-872
16.03.2017 14:20 | rd. | 1 komentarz

W Elblągu wycinają drzewa. Zagrażają mieszkańcom podczas spacerów

Wycinanie drzew odbywa się w parku Bażantarnia i dotyczy rowerowego szlaku turystycznego Green Velo oraz czerwonego szlaku pieszego, na odcinku pomiędzy leśniczówką Dąbrowa (ulica Jagodowa 14 w Elblągu), a jeziorem Goplanica.

Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas.

Leśnicy przekonują jednak, że to nie akcja związana z ustawą ministra Syszki, ale porządkowanie drzewostanu. Wycinanie drzew odbywa się w terminie od 13 do 31 marca br. Nadleśnictwo Elbląg zleciło usunięcie drzew, które mogą stanowić zagrożenie dla osób korzystających z drogi.

Na odcinku ok. 1,5 km zostanie usunięte kilkadziesiąt drzew (chorych, usychających, uszkodzonych, ze złamanymi konarami, pochylonych w kierunku drogi). Prace odbywać się będą w godzinach od 7:30 do 15:30, natomiast ruch na szlaku wstrzymywany będzie jedynie na czas ścinki drzew.

Aby zwiększyć bezpieczeństwo turystów korzystających ze szlaków i urządzeń turystycznych znajdujących się na terenie Nadleśnictwa Elbląg, elbląscy leśnicy co roku przed sezonem turystycznym przeprowadzają przegląd stanu szlaków i infrastruktury. Co roku przeprowadzane są także remonty lub wymiana zniszczonych elementów małej architektury, a także sprzątane są śmieci, szczególnie w najbardziej uczęszczanych miejscach i okresach przebywania osób w lesie.
TOP FAKTY