Zaloguj się | Rejestracja

Sobota, 24 czerwca 2017

imieniny: Jana, Danuty, Janiny

Pilne!
  • Najtańsze teksty sponsorowane w gazecie elblag24.pl. Zadzwoń już TERAZ! Tel: 668-869-872
17.03.2017 08:30 | rd. | 0 komentarzy

Zrobili ognisko i doszło do eksplozji. Ofiary trafiły do szpitala w Elblągu

Przez nieuwagę, podczas porządków w ognisku znalazł się pocisk, który eksplodował. Kobieta z obrażeniami kończyn dolnych została przewieziona do szpitala w Elblągu. Sprawą teraz zajmuje się policja.

Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas.

Do zdarzenia doszło we wtorek (14.03) na terenie gminy Pieniężno. Małżeństwo wraz z 34 -letnią córką robiło porządki na podwórzu. Z uwagi, iż zebrała się spora ilość liści oraz pozostałości po zimie, postanowili rozpalić ognisko, nie zdając sobie sprawy co znajduje się wewnątrz.

Pod wpływem temperatury doszło do eksplozji. Stojąca najbliżej ogniska 34- kobieta doznała obrażeń kończyn dolnych. Z uwagi na urazy została przewieziona do Szpitala Wojewódzkiego w Elblągu.

Na miejscu zdarzenia wraz z funkcjonariuszami z Braniewa, pracowali Antyterroryści z Komendy Wojewódzkiej Policji w Olsztynie oraz Saperzy Patrolu Rozminowania 9 Brygady Kawalerii Pancernej w Braniewie. W obrębie ogniska zostały odnalezione odłamki, które świadczyły, iż mógł być to pocisk artyleryjski.

– Zwróćmy uwagę podczas porządków co podnosimy z ziemi. Kryje ona w sobie wiele skarbów, w tym niestety niebezpiecznych pozostałości po wojnie. W wyniku korozji czy przebytego czasu, niektóre wyglądem nie wskazują, że to niewybuchy – apelują policjanci. – Ostrzegamy, iż nie wolno podnosić, odkopywać, przenosić, wrzucać do ogniska, ani do innych miejsc takich jak jeziora, rowy znalezionych niewybuchów. Należy mieć świadomość, że materiał wybuchowy stosowany w technice wojskowej jest całkowicie odporny na działanie wszelkiego rodzaju warunków atmosferycznych i niezależnie od tego, kiedy został wyprodukowany zachowuje swoje właściwości wybuchowe.

źródło: KPP Braniewo
TOP FAKTY